Ziņu izlaidums

Augstākais prezidijs un apustuļi, kuri ir vecāki par 70 gadiem, saņem COVID-19 vakcīnu

Baznīca kopš 2002. gada ir palīdzējusi imunizēt gandrīz 117 miljonus cilvēku

Astoņi Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas gados vecākie vadītāji saņēma pirmo COVID-19 vakcīnas devu otrdienas rītā Soltleiksitijā. Šiem vadītājiem ir tiesības uz vakcīnu Jūtas štatā, jo viņi ir vecāki par 70 gadiem. Iepriekšējās nedēļās valstī vakcinēties bija iespēja veselības aprūpes darbiniekiem, neatliekamās palīdzības dienesta darbiniekiem un citiem augstas prioritātes saņēmējiem.

Vakcīnu saņēma visi trīs Augstākā prezidija locekļi un pieci Divpadsmit apustuļu kvoruma locekļi, un lielākā daļa viņu dzīvesbiedru: Prezidents Rasels M. Nelsons un viņa sieva Vendija; prezidents Dalins H. Oukss un viņa sieva Kristena; prezidents Henrijs B. Airings; prezidents M. Rasels Balards; elders Džefrijs R. Holands un viņa sieva Patrīcija; elders Dīters F. Uhtdorfs un viņa sieva Herjete; elders Kventins L. Kuks un viņa sieva Mērija; un elders D. Tods Kristofersons un viņa sieva Keitija.

 


Augstākā prezidija paziņojums par vakcināciju

Augstākais prezidijs otrdien nāca klajā ar paziņojumu par vakcinācijas un imunizācijas nozīmi pret novēršamām slimībām:

Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīca ir atbalstījusi vakcināciju gan vārdos, gan darbos jau vairākās paaudzēs. Kā nozīmīgu mūsu humānās palīdzības centienu sastāvdaļu Baznīca ir finansējusi, izplatījusi un izsniegusi dzīvību glābjošās vakcīnas visā pasaulē. Vakcinācijas ir palīdzējušas ierobežot vai likvidēt tādas postošas infekcijas slimības kā poliomielīts, difterija, stingumkrampji, bakas un masalas. Vakcīnas, ko ievada kompetenti medicīnas speciālisti, aizsargā veselību un pasargā dzīvību.

Kad šī pandēmija izplatījās visā pasaulē, Baznīca nekavējoties atcēla sanāksmes, slēdza tempļus un ierobežoja citas darbības, jo mēs vēlamies būt labi pasaules pilsoņi un sniegt savu ieguldījumu cīņā pret pandēmiju.

Tagad tiek izstrādātas un daži jau saņem COVID-19 vakcīnas, pie kuru izveides daudzi ir strādājuši, lūguši un gavējuši. Saskaņā ar vietējo veselības aprūpes amatpersonu sniegtajām vadlīnijām, vakcinācija vispirms tika piedāvāta veselības aprūpes darbiniekiem, neatliekamās palīdzības dienesta darbiniekiem un citiem augstas prioritātes saņēmējiem. Gados vecākie Baznīcas vadītāji, kuri ir vecāki par 70 gadiem, tagad atzinīgi vērtē iespēju vakcinēties.

Kļūstot pieejamām atbilstošām iespējām, Baznīca mudina savus locekļus, darbiniekus un misionārus būt labiem pasaules pilsoņiem un palīdzēt mazināt pandēmiju, aizsargājot sevi un citus ar imunizācijas palīdzību. Cilvēki paši ir atbildīgi par savu lēmumu pieņemšanu par vakcinācijas izvēli. Pieņemot šo lēmumu, mēs iesakām, ja tas ir iespējams, konsultēties ar kādu kompetentu medicīnas speciālistu par viņu personiskajiem apstākļiem un vajadzībām.

Baznīcas izsenais imunizācijas atbalsts

Jēzus Kristus Baznīca jau gadu desmitiem ir atzinusi vakcinācijas un imunizācijas nozīmi. „Mēs mudinām Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas locekļus aizsargāt savus bērnus ar imunizācijas palīdzību,” sacīja Augstākais prezidijs 1978. gadā.

Kopš 2002. gada ar savas labdarības organizācijas „Latter-day Saint Charities” starpniecību Baznīca ir palīdzējusi finansēt 168 projektus 46 valstīs, svētot aptuveni 116 819 870 cilvēku. „Latter-day Saint Charities” sniedz finansiālu atbalstu ievērojamiem pasaules imunizācijas partneriem, lai sagādātu un izplatītu vakcīnas, uzraudzītu slimību izplatību, reaģētu uz slimības uzliesmojumiem, apmācītu veselības aprūpes darbiniekus un izstrādātu slimību novēršanas un izskaušanas programmas. Rezultāti ietver vairāk imunizētu bērnu un mazāk zaudētu dzīvību masalu, masaliņu, mātes un neonatālo stingumkrampju, poliomielīta, caurejas, pneimonijas un dzeltenā drudža dēļ.

Vērā ņemami ir nesenie panākumu stāsti par slimību izskaušanu visā Āfrikā. „Latter-day Saint Charities” un tādi partneri kā „UNICEF USA” un „Kiwanis International” 2019. gadā palīdzēja likvidēt mātes un neonatālo stingumkrampju slimību Čadā un Kongo Demokrātiskajā Republikā. Pagājušā gada nogalē, pateicoties „UNICEF” un tādiem partneriem kā „Latter-day Saint Charities”, Āfrikā tika izskausts savvaļas poliovīruss. Reaģējot uz masalu epidēmiju Čadā 2019. gadā, „UNICEF” un tās partneri palīdzēja vakcinēt 653 535 bērnu vecumā no sešiem mēnešiem līdz deviņiem gadiem vienas nedēļas laikā.

„Es priecājos, ka ir pienākusi mūsu kārta veikt šo vakcinēšanos,” otrdienas rītā teica prezidents Oukss. „Mēs ļoti ceram, ka vispārējā iedzīvotāju vakcinācija palīdzēs mums pārvarēt šo briesmīgo pandēmiju. Tā sniedz cerību — līdzīgi kā gaisma tuneļa galā. Tie, kas ir izgudrojuši vakcīnu, un tie, kas ir padarījuši to vispārēji pieejamu prioritārā sistēmā, ir sajutuši atvieglojumu un pelnījuši atzinību.”

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.