Tematiskais raksts

Tīra ūdens projekti

http://www.lds.org/library/page/display/0,7098,6212-1-3216-1,00.html

  • Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem vairāk nekā miljardam cilvēku trūkst pieejas tīram ūdenim. Tīra ūdens trūkuma gadījumā daudzi saslimst ar tādām slimībām kā holēra, diareja un vēdertīfs. 2002. gadā Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīca uzsāka sabiedrības veselības uzlabošanas projektu, nodrošinot pieeju tīra ūdens resursiem.
  • Ūdens ieguves veids ir atkarīgs no attiecīgā reģiona un sabiedrības vajadzībām. Šim mērķim var tikt raktas akas, celti ūdens torņi, ievilktas ūdens piegādes sistēmas vai ieviestas ūdens attīrīšanas sistēmas.
  • Projektu plānošanas un īstenošanas darbos tiek iesaistīti arī vietējās apkaimes iedzīvotāji, kas lielāko daļu projekta īstenošanas veic pašu spēkiem. Pēc tam daži vietējās sabiedrības pārstāvji tiek apmācīti, lai uzturētu izbūvēto sistēmu.
  • 2006. gadā tika pabeigti tīra ūdens projekti 32 valstīs, dodot labumu 1,1 miljonam cilvēku vairāk nekā 1000 apdzīvotās vietās. Minēto valstu skaitā ir Alžīrija, Armēnija, Čūka (Okeānijas reģionā), Dominikānas Republika, Etiopija, Fidži, Filipīnas, Gana, Indija, Indonēzija, Kambodža, Kenija, Kongo Demokrātiskā Republika, Ķīna, Laosa, Libērija, Madagaskara, Malaizija, Mjanma, Mongolija, Mozambika, Namībija, Nepāla, Nigērija, Peru, Rumānija, Samoa, Tanzānija, Tonga, Uganda, Vanuatu un Vjetnama.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.