Ziņu izlaidums

Praijas Kaboverdes tempļa iesvētīšana

Pirmais templis šajā salu valstī ir 173. darbam atvērtais Baznīcas templis

Elders Nīls L. Andersens, Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma loceklis, iesvētīja Praijas Kaboverdes templi svētdien, 2022. gada 19. jūnijā. Templis, kas atrodas galvaspilsētā Praijā, Santiago salā, ir pirmais templis šajā valstī un 173. templis pasaulē.

Pirms iesvētīšanas elders Andersens novadīja simbolisko stūrakmens ceremoniju, kas nozīmē, ka tempļa celtniecība ir pabeigta un jaunais templis ir gatavs iesvētīšanai. Zem stūrakmens tika palikts vēsturisks dokuments, artefakti un Kaboverdes Baznīcas locekļu liecības.

Elderam Andersenam no Divpadsmit apustuļu kvoruma pievienojās Eiropas Centrālā reģiona prezidenta otrais padomnieks elders Rūbens V. Alijauds, Tempļa departamenta izpilddirektors elders Kevins R. Dankans, kā arī reģiona Septiņdesmitais elders Rūzvelts de Pina Teikseira. Viņus pavadīja viņu sievas.

Par ieceri — būvēt templi Praijā — prezidents Rasels M. Nelsons paziņoja 2018. gada 7. oktobrī. Pamatu iesvētīšanas ceremonija notika 2019. gada 4. maijā.

Tempļa ārpusei ir piešķirts siltas krāsas tonis, kā arī dažas dekoratīvas detaļas, kas veidotas no portugāļu kaļķakmens. Tā ir atturīga, vienkāršās līnijās veidota ēka, kas atbilst lielākajai daļai Kaboverdes tradicionālo reliģisko ēku.

Sestdien, 2022. gada 18. jūnijā, Baznīcas jaunieši sapulcējās sanāksmju namā, kas atrodas blakus templim, lai pirms iesvētīšanas kopā ar Baznīcas vadītājiem piedalītos svētbrīdī.

Trīs nedēļas ilgo atvērto durvju dienu laikā templi apmeklēja un aplūkoja vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku, tostarp reliģiskie vadītāji, kopienu vadītāji, iedzīvotāji, kuri dzīvo netālu no tempļa, kā arī Baznīcas locekļi. Augsto amatpersonu vidū, kuras apmeklēja templi, bija Kaboverdes Republikas prezidents Hosē Marija Nevess un premjerministrs Ulisess de Koreija e Silva.

Pašlaik Kaboverdes 41 draudzē ir vairāk nekā 16 000 Baznīcas locekļu, no kuriem daudzi ir pēdējo dienu svētie otrajā un trešajā paaudzē. Pirmie misionāri Kaboverdē ieradās 1989. gadā.

Pēdējo dienu svēto tempļi atšķiras no sanāksmju namiem vai dievnamiem, kuros Baznīcas locekļi pulcējas svētdienas dievkalpojumos. Tempļi tiek uzskatīti par „Tā Kunga namiem”, kuros Jēzus Kristus mācības tiek atkārtoti apstiprinātas caur laulībām, kristībām un citiem priekšrakstiem, kas apvieno ģimenes uz mūžību. Templī Baznīcas locekļi vairāk mācās par dzīves mērķi un slēdz derības, lai kalpotu Jēzum Kristum un saviem līdzcilvēkiem.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.