Ziņu izlaidums

Pēdējo dienu svētie Eiropā ziedo Ukrainai vairāk nekā 900 tonnu pārtikas

Kavēšanās piegādes ķēdēs un iztrūkumi Ukrainā rada steidzamu vajadzību pēc pārtikas krājumiem

Viena no daudzajām negatīvajām sekām, ko radījis Ukrainas konflikts, ir papildu noslodze uz piegādes ķēdēm attiecībā uz virkni preču — jo īpaši pārtikas precēm. Šie traucējumi ir skāruši iedzīvotājus visā valstī un ierobežojuši viņu piekļuvi vairākām pamata precēm, tostarp jau gatavām konservētām maltītēm, zīdaiņu uzturam, miltiem, makaroniem un rīsiem.

Pēc neoficiālas iepazīstināšanas ar Ukrainas premjerministra pirmā vietnieka padomnieku Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīca piedāvāja ārkārtas palīdzību, lai Ukrainas iedzīvotājiem steidzami piegādātu pārtikas preces.

„Kad šis valdības padomnieks sākotnēji vērsās pie manis, mēs viņu savienojām ar mūsu Humānā dienesta komandu, kas uz viņu atstāja ļoti lielu iespaidu,” sacīja Oleksijs Hakalenko, kurš darbojas kā Baznīcas reģiona pārvaldnieks un pārrauga Baznīcas humānās palīdzības centienus Ukrainā. „Uzzinājis vairāk, viņš bija arvien lielākā sajūsmā par partnerību ar Baznīcu šajā daudzšķautņainajā pārtikas ziedošanas projektā.”

Baznīca sadarbībā ar Ukrainas valdību uzsāka ārkārtas palīdzības projektu, lai nogādātu nepieciešamās pārtikas preces uz tuvējo valstu, Polijas un Rumānijas, piegādes centriem un noliktavām. Pēc tam valdības iestādes Ukrainā izmantoja savu izveidoto transporta tīklu, lai nogādātu pārtikas preces uz konkrētām Ukrainas vietām tālākai izplatīšanai. Valdības sūtījumu mērķis bija panākt, lai pārtikas preces tiktu piegādātas tiem reģioniem un kopienām Ukrainā, kam ir vislielākā vajadzība.

Šie pārdomātie humānās palīdzības centieni bija gan apjomīgi, gan loģistiski sarežģīti. Daniels Garsija, atbildīgais par iepirkumiem Eiropas reģiona Baznīcas Iepirkumu departamentā, komentēja: „Mums katru dienu bija izaicinājums — atrast tādus piegādātājus, kuriem bija krājumi, ko mēs varējām iegādāties, un kuri varēja veikt piegādes īsā termiņā. Degvielas augstās izmaksas arī radīja šķēršļus, kas, iespējams, aizkavēja piegādes un palielināja transporta izmaksas.”

Piegādātāji tika atrasti, un ar tiem sazinājās daudzās valstīs, tostarp Vācijā, Spānijā, Polijā un Rumānijā. Galvenā prasība bija viņu spēja piegādāt milzīgus pārtikas daudzumus ievērojami īsā laika posmā.

„Preču ieguves procesu kavēja arī valodas barjeras,” secināja Garsija. „Dažos gadījumos visa saziņa bija jāveic, izmantojot Google tulkotāju.”

Ārkārtas piegādes tika veiktas astoņu nedēļu laikā — 2022. gada aprīlī un maijā. Baznīca šajā laikā piegādāja vairāk nekā 1000 palešu ar pārtikas precēm. Kopā ar iepriekš sniegto palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem Baznīcas humānās palīdzības ziedojumi šajā valstī sasniedz vairāk nekā 900 tonnu pārtikas un citu preču.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.