Ziņu izlaidums

Pasaulē pazīstamā “BYU Singers” kora turneja Baltijas valstīs

2022. gada maijā slavenais Brigama Janga universitātes (BYU) koris no ASV Endrjū Kreina vadībā uzstāsies ar vairākiem koncertiem Baltijas valstīs.

Koris “BYU Singers” tika dibināts 1984. gadā, tas ir guvis starptautisku atzinību par savu elpu aizraujošo  sniegumu dažādos mūzikas žanros. Kolektīvs ir uzstājies piecos kontinentos, 27 valstīs, tai skaitā Rumānijā, Vjetnamā, Austrijā, Indonēzijā, Ķīnā, Krievijā, Itālijā, Izraēlā, Ēģiptē, Jaunzēlandē un Dienvidāfrikā.

2022. gada pavasarī BYU dziedātāji dosies turnejā uz Igauniju, Latviju un Lietuvu, kuras ietvaros viņi ir uzaicināti uzstāties XXII Starptautiskajā Stasa Šimkus koru konkursā.

“BYU Singers” sastāvā ietilpst 40 studentu, kuri apgūst maģistratūras vai bakalaura programmas tādās jomās kā fizika, jurisprudence, grāmatvedība, sociālās zinības, vizuālā māksla un mūzika.

Kolektīvs ir izveidots Brigama Janga universitātes Tēlotājmākslas un komunikācijas koledžas Mūzikas skolā Provo, Jūtas štatā, ASV. Brigama Janga universitāte is viena no lielākajām privātaugstkolām ASV, kurā studē vairāk nekā 30 000 studentu no ASV un vismaz 120 citām valstīm.

Gada maijā “BYU Singers” ieguva pirmo vietu jaukto koru kategorijā un saņēm Grand Prix Starptautiskajā jauniešu koru festivālā “Aegis Carminis”.

2021./2022. gada sezonā koris uzstājās kopā ar leģendāro Brodvejas mākslinieku Braienu Stouksu Mičelu “BYU Spectacular!” šovā. 2022. gadā koris sniedza uzstāšanos pasākumā “Vakars ar Ēriku Vitakru un BYU kori”.

Koncertu datumi Baltijas valstīs:

Latvijā:
7. maijs (18.00) - Ogre, Latvija, Ogres kultūras centrs, Brīvības iela 15, Ogre, LV-5001.
8. maijs (18:30) - Rīga, Lāčplēša iela 71, Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīca.
11. maijs - Liepāja (19:00), Krišjāņa Valdemāra iela 31, Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīca.

Igaunijā:
1. maijs - Tallina (19:00), Igaunijas Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas, Ädala 35, 10614
5 . maijs (19.00) - Tallina, SV. Jāņa baznīca.
6. maijs (19.00) – Tartu, Tartu universitātes aktu zāle.
 
Lietuvā:
17. maijs (19.00) – Viļņa, Lietuva, Sv. Katrīnas baznīca.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.