Ziņu izlaidums

Elders Kuks uzstājas reliģijas brīvībai veltītajā samitā Notrdamas universitātē, ASV

Šī gada 28. un 29. jūnijā Notrdamas universitātes studentu pilsētiņā, kas atrodas Indiānas štatā, ASV, norisinājās reliģijas brīvībai veltīts samits, uz kura atklāšanu pulcējās prominenti reliģisko konfesiju vadītāji un viedokļu līderi.


Minētā samita ietvaros tika organizēta starpreliģiju dialoga paneļdiskusija, kur uzstājās katoļu, Vasarsvētku draudžu un pēdējo dienu svēto vadītāji, kuri runāja par reliģijas spēkpilno ietekmi, kā arī nepieciešamību iestāties par reliģijas brīvību tādā veidā, lai pasargātu gan dažādu ticību pārstāvjus, gan tos, kam nav nekādas reliģiskās piederības.
Notrdamas universitātes pirmajā reliģijas brīvībai veltītajā samitā ar galveno uzrunu uzstājās Viņa Eminence kardināls Timotejs Dolans, kurš kopš 2009. gada ieņem Ņujorkas arhibīskapa amatu. Pēc viņa uzstājās elders Kventins L. Kuks no Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma; profesore Žaklīna Riversa, Vasarsvētku draudzes pārstāve un Seimora melnādaino reliģijas un politikas studiju institūta direktore, kā arī rabīns Meirs Soloveičiks no šariata izraēliešu kopienas Ņujorkā.
„Šodien es lūdzu par visu reliģiju sadarbību, iestājoties par ticības un reliģijas brīvību tādā veidā, lai pasargātu gan dažādu ticību pārstāvjus, gan tos, kam nav nekādas reliģiskās piederības,” teica elders Kuks no Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma. „Katoļiem, evaņģēlistiem, ebrejiem, musulmaņiem, pēdējo dienu svētajiem, kā arī citu reliģiju pārstāvjiem ir jādarbojas kā reliģiju koalīcijai, kas sniedz palīdzību, kalpo par patvērumu un sludina reliģijas brīvību visā pasaulē. Mums ir jāiestājas ne vien katram par savas personīgās reliģijas praktizēšanas iespēju, bet arī jāsargā ikvienas reliģijas pārstāvju tiesības uz savas mācības un likumu ievērošanu.”
Kardināls Dolans, rabīns Soloveičiks un profesore Riversa jau vairākus gadus uztur dialogu ar Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas vadītājiem.
2016. gadā elders Džefrijs R. Holands pasniedza kardinālam Dolanam Ņujorkas pēdējo dienu svēto profesionālās asociācijas apbalvojumu tālredzīgas vadības jomā. 2017. gadā kardināls Dolans un rabīns Soloveičiks tikās ar elderu Deividu A. Bednāru no Divpadsmit apustuļu kvoruma.
2016. gadā rabīns Soloveičiks kopā ar elderu Kuku un elderu Holandu apmeklēja Brigama Janga universitātes Jeruzalemes centru. Elders Kuks jau četras reizes ir viesojies rabīna sinagogā. 2019. gadā rabīna Soloveičika sinagogā viesojās un ar rabīnu tikās arī prezidents M. Rasels Balards – Divpadsmit apustuļu kvoruma prezidenta vietas izpildītājs.
2014. gadā profesore Riversa un elders Henrijs B. Airings (otrais padomnieks Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Augstākajā prezidijā) uzstājās laulībai veltītajā konferencē, kas notika Vatikānā. 2015. gadā profesore līdz ar elderu D. Todu Kristofersonu no Divpadsmit apustuļu kvoruma apmeklēja katoļu pasaules mēroga ģimeņu tikšanos Filadelfijā, tajā pašā gadā uzstājoties arī Brigama Janga universitātē Jūtas štatā.
Nākamos reliģijas brīvībai veltītos samitus ir plānots rīkot Romā (2022. gadā) un Jeruzalemē (2023. gadā).

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.