Mormon Newsroom
Ziņu izlaidums

Tagad vietnē FamilySearch.org ir pieejami 8 miljardi meklējamo vārdu

FamilySearch, pasaulē lielākā ģenealoģijas pakalpojumu vietne, publicējusi 8 miljardus meklējamo vārdu no tās vēsturisko pierakstu kolekcijas.

Lai gan tas ir ievērojams sasniegums, „vissvarīgākais tajā visā ir personīgās ģimenes saites,” saka Deivids Renčers, FamilySearch ģenealoģijas vadītājs. „Katrs jauns pieraksts dod iespēju atrast trūkstošo posmu ciltskokā. Tas sniedz gandarījumu.”

Pateicoties brīvprātīgo darbam tiešsaistē, kā arī jaunām tehnoloģijām un sadarbībai ar citām organizācijām, FamilySearch (bezmaksas pakalpojums, ko nodrošina Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīca) katru dienu savā vietnē pievieno vairāk nekā 1 miljonu jaunu meklējamo pierakstu. Organizācija pastāv gandrīz 126 gadus, tomēr 7 miljardi no šiem 8 miljardiem vārdu ir pievienoti tikai pēdējās desmitgades laikā. Šie pieraksti nāk gandrīz no visām valstīm. Renčers norāda, ka FamilySearch mērķis ir savienot ģimenes visā pasaulē ar pēc iespējas vairākiem no viņu senčiem.

„Šis atskaites punkts ir tikai aisberga virsotne,” viņš saka. „FamilySearch neapstāsies, kamēr mēs nebūsim uzskaitījuši visus iespējamos, pasaulē pieejamos pierakstus. Ar vairāk nekā 8 miljardiem meklējamo vārdu, kas turpina pieaugt, līdz ar to visu laiku pieaug izredzes paplašināt jūsu ciltskoka zarus, katru reizi lietojot šo vietni.”

Tie, kas vēlas nostiprināt savas prasmes ģenealoģijā un atklāt vairāk par sava ciltskoka saknēm, var piedalīties tiešsaistē bezmaksas konferencē RootsTech Connect 2021, kā tas tika paziņots šī mēneša sākumā. Covid-19 pandēmijas dēļ ikgadējā ģimenes vēstures konference nākamajā februārī būs pieejama digitāli. Trīs dienu pasākumā nodarbības būs pieejamas dažādās valodās un ar vadītājiem no dažādām pasaules vietām.

FamilySearch aizsāka darbību 1894. gadā kā Jūtas Ģenealoģijas biedrība. No mazas draudzes organizācijas ar 300 ģimeņu grāmatu pierakstiem tā ir pārtapusi par globālu spēkstaciju, kurai pieder 3,2 miljardi digitālo attēlu, 490 000 digitālo grāmatu un Family Tree tiešsaistes funkcija ar vairāk nekā viena miljarda lietotāju veiktajiem ierakstiem.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.