Ziņu izlaidums

Starpreliģiju samits Vatikānā – mormoņu vadītājs aicina uzsākt laimīgu laulību „renesansi”

Prezidents Henrijs B. Airings uzrunā dažādu reliģiju vadītājus

Uzrunājot dažādu reliģiju vadītājus, kas bija pulcējušies uz Vatikānā rīkoto samitu tradicionālo laulību atbalstam, prezidents Henrijs B. Airings, pirmais padomnieks Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Augstākajā prezidijā, teica: „Vīrietim un sievietei, kas vienojušies laulībā, piemīt neaprakstāms spēks rast laimi pašiem, veidot laimīgu ģimeni un darīt laimīgus arī apkārtējos.”

Prezidents Airings bija viens no līderiem, kuri tika aicināti dalīties savā „liecībā”  starptautiskajā starpreliģiju kolokvijā „Vīrieša un sievietes savstarpēji bagātinošā loma”,  ko rīkoja katoļu baznīca. Šo sanāksmi, kas norisinājās no 17. līdz 19. novembrim, apmeklēja 14 dažādu ticību vadītāji no 23 valstīm.

Prezidents Henrijs B. Airings atzina, ka atslēga uz savstarpēji bagātinošu vīrieša un sievietes laulību ir nesavtība. „Ja laulātie ir savtīgi, dabiskās atšķirības vīrieša un sievietes starpā bieži vien rada šķelšanos,” viņš skaidroja, „taču, ja laulātie ir nesavtīgi, atšķirības izvēršas savstarpēji bagātinošā pieredzē, paverot ceļu uz abpusēju palīdzību un pilnveidi.” Viņš teica, ka nepieciešamajām pārmaiņām jānotiek ne tik daudz sapratnē, cik cilvēku sirdīs. „Mums ir jārod veids, kā vedināt cilvēkus uz tādu ticību, kas ļautu aizstāt viņu dabiskās, egoistiskās intereses ar dziļu un paliekošu žēlsirdību un labvēlību.”

Skat. video ar prezidenta Airinga uzstāšanos angļu valodā.

 

Savas uzstāšanās laikā prezidents Airings citēja deklarāciju „Ģimene – vēstījums pasaulei”, kas tika publicēta 1995. gadā, kļūstot par pamata dokumentu, kur skaidrota Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas nostāja laulību un ģimenes jautājumos. Runājot par šajā vēstījumā minētajiem principiem, viņš teica: „Tas ir tas, ko cilvēkiem, mūsuprāt, būtu jādara, lai uzsāktu laimīgu laulību un produktīvu ģimeņu renesansi. Šāda renesanse prasa, lai cilvēki tiektos pēc ideāla un turpinātu censties pat tad, ja atdeve ir lēna un viņu pūliņi tiek izsmieti,” viņš teica, „mēs varam iestāties, un mums ir jāiestājas par vīrieša un sievietes laulību institūcijas aizstāvību.”

Prezidents Airings runāja par laimi, kura ienākusi viņa dzīvē, pateicoties laulībām ar Katlīnu, kas tika noslēgtas pirms 52 gadiem. „Mīlot viņu un dzīvojot kopā ar viņu, es esmu kļuvis par labāku cilvēku,” viņš teica, „mēs esam bagātinājuši viens otru vairāk, nekā es spēju iztēloties. Atšķirības mūsu starpā nav radījušas šķelšanos, tās mūs ir satuvinājušas.” Airingu ģimenē ir seši bērni, 31 mazbērns un viens mazmazbērns.

Noslēdzot uzrunu, prezidents teica: „Ja mēs strādāsim, lai veidotu un atbalstītu uzticīgas, mīlošas ģimenes, kurās vīrietis un sieviete kļūst par vienu veselumu, lolojot savus bērnus, Tas Kungs daudzkāršos mūsu pūliņus.”

Šīs nedēļas vispasaules reliģisko vadītāju tikšanās Vatikānā, kur tika apspriesta laulību nozīme, ļāva uzsvērt divu svarīgu Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas mācību nozīmi: vīrieša un sievietes laulību nozīmīgumu un starpreliģiju sadarbības nozīmi kopēju centienu veicināšanā.

Skat. video reportāžu par mormoņu dalību starpreliģiju samitā angļu valodā.

 

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.