Ziņu izlaidums

RootsTech konferencei Jūtā rekordliels dalībnieku skaits

Dalībnieki jūsmo par jaunajām tehnoloģijām ģimenes vēstures izpētē

No astotā līdz vienpadsmitajam februārim Soltleiksitijā pulcējās ģimenes vēstures izpētes entuziasti no 40 valstīm, kuri apmeklēja RootsTech 2017 — lielāko ģimenes vēstures izpētei veltīto konferenci pasaulē. Konferences organizatori ziņo, ka šogad gadskārtējā pasākuma apmeklējumam Salt Palace sanāksmju centrā reģistrējās 13 900 cilvēku, kas ir rekordliels skaits. Bezmaksas ģimenes vēstures atklāšanas diena, kas tika noturēta sestdien, piesaistīja vēl 30 000 dalībnieku.

 

Ģimenes vēstures atklāšanas diena

Ģimenes vēstures atklāšanas dienas pasākumi bija mērķēti uz Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas locekļiem. Runātāju vidū bija prezidents Rasels M. Nelsons no Divpadsmit apustuļu kvoruma; viņa sieva, māsa Vendija Vatsone Nelsone, un viņu ģimenes locekļi.

„Mums ir jāvelta vairāk laika tempļa apmeklējumam un ģimenes vēstures izpētei, kas ietver arī indeksēšanu,” teica prezidents Nelsons, „es aicinu jūs lūgt un izvērtēt, cik daudz laika jūs varētu ziedot, lai šogad paveiktu vēl vairāk ģimenes vēstures izpētes un tempļa darba.”

„Man ir liecība par to, ka, lai cik lieliska, vai arī cik nomācoša un sirdi plosoša būtu jūsu pašreizējā dzīve, iesaistīšanās ģimenes vēstures izpētē un tempļa darbā to uzlabos,” teica māsa Nelsone.

Konferences nedēļā mormoņu vadītāji paziņoja par izmaiņām, kas palīdzēs vēl ciešāk sasaistīt kalpošanu ģimenes vēstures jomā un kalpošanu templī, ko veic Baznīcas locekļi. Brīvprātīgie, kuri kalpo, pildot aicinājumus ģimenes vēstures jomā, turpmāk tiks dēvēti par tempļa darba un ģimenes vēstures konsultantiem. 

Galvenie runātāji

„Padomājiet, kā mēs cits uz citu skatītos un kā mēs cits pret citu izturētos, zinot to, ka esam saistīti,” atklājot konferenci teica Stīvens Rokvuds, Baznīcas Ģimenes vēstures departamenta rīkotājdirektors un FamilySearch International galvenais izpilddirektors.

Novatoru samitā galvenā runātāja bija Līza Vaizmene — viena no 10 labākajām biznesa ideju virzītājām, kura beigusi Brigama Janga Universitāti. Vaizmene konferences apmeklētājiem ieteica nebaidīties no pieredzes trūkuma un jaunpienācēju domāšanas. „Lai gan, gūstot pieredzi, mēs iegūstam zināšanas un pārliecību,” viņa teica, „mēs pārstājam domāt ārpus rāmjiem.”

Citu ievērojamu runātāju starpā bija televīzijas šova Property Brothers zvaigznes Džonatans un Drjū Skoti, kuri izveidojuši veiksmīgu karjeru, pērkot un atjaunojot vecas mājas. Šiem dvīņiem ģimene arvien ir bijusi ļoti nozīmīga.

„Mēs esam skoti,” teic Džonatans Skots. „Tēvs vēlējās, lai mēs uzzinātu visu par savas dzimtas vēsturi. Tādēļ mēs devāmies uz Skotiju — ekskursijās pa pilīm, kurās dzīvojuši mūsu priekšteči, un apceļojām šo zemi.”

„Es esmu sajūsmā par iespēju — iznākt te, kur mūsos klausās tūkstošiem cilvēku liela auditorija,” paskaidroja Drjū Skots. „Ziniet, šie cilvēki, kuri fano par mūsu šovu, tikpat lielā mērā aizraujas ar savas izcelsmes pētīšanu, cenšoties noskaidrot kaut ko par savu ģimeni un atklājot, ka apkārt ir arī citi cilvēki, kas tikpat lielā mērā aizraujas ar savas ģimenes izpēti.”

Ceturtdienas vakarā Soltleiksitijas Konferenču centrā notika koncerts „Muzikalitāte ir iedzimta”, kurā uzstājās Mormoņu Tabernakla koris un viesmākslinieks — solists Dalins Veils Beils. Koncerta programmā ietilpa Rodžera un Hammeršteina dziesmas un stāsti. Stāstnieka lomu izpildīja Oskars Endijs Hammeršteins III — tekstu autora Oskara Hammeršteina II mazdēls. Koncertā muzicēja arī Tempļa skvēra orķestris.

Afrikāņu mantojums

Piektdien konferencē kopā ar citiem runātājiem uzstājās rakstnieks un aktieris Levars Bērtons, kurš runāja par savu afrikāņu mantojumu. Bērtons ir pazīstams ar savām lomām filmu sērijās „Roots”, raidījumā „Reading Rainbow” un filmā „Star Trek: The Next Generation”.

„Filma „Roots” ir iespaidīgs piemērs tam, ka mēs visi tik tiešām stāvam uz to cilvēku pleciem, kuri nākuši pasaulē pirms mums,” Bērtons teica auditorijai. „Manā bērnībā tā bija mana māte, kas pirmā iepazīstināja mani ar maģiskajām stāstnieka iespējām.”

Savas prezentācijas noslēgumā Bērtons ar aizkustinājumu pieņēma Toma Rīda pasniegto un FamilySearch sagatavoto dāvanu — dokumentus par viņa vecvecvecākiem, kuri dzimuši verdzībā.

„Saņemt dāvanā stāstu, kas ir tikpat sens, kā emancipācija vai pat senāks, ir tik milzīga dāvana, ka es vēl joprojām nespēju aptvert, ko tā man nozīmē,” teica Bērtons. „Es tikko ieguvu pieeju tādai informācijas zelta dzīslai, kādas man iepriekš nebija, un es nevaru vien sagaidīt, kad varēšu tajā dalīties ar pārējiem ģimenes locekļiem.”

Ēdiens un ģimene

Sestdien konferencē uzstājās raidījuma Cake Boss zvaigzne Badijs Valastro, maiznieks ceturtajā paaudzē, kurš pateicās sanākušajiem par laipno uzņemšanu, ko pieredzējis savā pirmajā braucienā uz Jūtu. „Lai gan ir tik lieliski izzināt savu vēsturi: to, kur tu esi, no kurienes tu nāc un no kurienes nāk tavi priekšteči, pavisam kas cits ir izzināt tās saknes, ko tava ģimene tev ir devusi un kas padara tevi par to, kas tu šodien esi,” teica Valastro, kura vecāki ir dzimuši Itālijā.

„Nekas tik ļoti nepulcē ģimeni kopā, kā ēdiens. Laikam jau dažas no manām labākajām atmiņām saistās ar vakariņu galdu un ēdiena gatavošanu brīvdienās kopā ar ģimeni,” viņš teica.

Valastro sāka palīdzēt savam tēvam cept maizi, kad viņam bija 11 gadu. „Es esmu nonācis tur, kur šobrīd esmu, pateicoties smagam darbam. Un man šķiet, ka tā darba ētika, kas piemita maniem vecvectēviem un manam tēvam, piemīt arī man.” Savas viesošanās laikā Valastro piedalījās arī kūku dekorēšanas konkursā.

Šī gada RootsTech konferencē tika pasniegtas 200 nodarbības cilvēkiem ar dažāda līmeņa pieredzi ģenealoģijā. Simtiem cilvēku piedalījās izstādē, izrādot modernākos pakalpojumus un produktus, kas domāti ģimenes vēstures mīļotājiem.

Ģimenes vēsture tiešsaistē

Daudzi konferences dalībnieki ar nepacietību gaidīja izstādi, lai redzētu tehnoloģiskos jaunievedumus. Piektdien izstādes finālisti sacentās Novatoru konkursa finālā, kur prezentēja savus tehnoloģiskos jaunievedumus ģimenes vēstures izpētē, uzstājoties tiesnešu un sanākušo priekšā. Šogad galveno balvu konkursā ieguva OldNews USA — mobilā aplikācija, kas atvieglo preses izdevumu izpēti caur viedtālruni.

Pasākuma organizētāji cer piesaistīt miljoniem interesentu visā pasaulē, kuri pēc konferences noslēguma varēs noskatīties RootsTech Family Discovery Day pasākumu tiešsaistē. Lai noskatītos konferences sesijas, apmeklējiet RootsTech.org.

RootsTech konferenci organizē FamilySearch International — bezpeļņas ģimenes vēstures izpētes organizācija, kuru sponsorē Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīca. FamilySearch piedāvā bezmaksas pieeju tiešsaistes resursiem, ko var izmantot miljoniem cilvēku visā pasaulē, kuri pēta savu ģenealoģiju. Šos resursus var izmantot visi, neatkarīgi no reliģiskās piederības. Patiesībā FamilySearch ziņo, ka viņu mājaslapā reģistrēto cilvēku vairākums, kuri veido savus dzimtas kokus, nav pēdējo dienu svētie. Lai izveidotu savu bezmaksas tiešsaistes kontu, apmeklējiet FamilySearch.org.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.