Vadītāja biogrāfija

Prezidents Tomass S. Monsons

Prezidents Tomass S. Monsons bija Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas 16. prezidents, kurš kalpoja šajā aicinājumā kopš 2008. gada 3. februāra. Viņš aizgāja mūžībā 2018. gada 2. janvārī, savās mājās Soltleiksitijā, Jūtas štatā. Viņš nomira ģimenes locekļu ieskauts. Prezidents Monsons nomira 90 gadu vecumā. No 1985. gada 10. novembra viņš bija kalpojis par padomnieku Augstākajā Prezidijā. 1995. gada 12. martā viņš tika iesvētīts par prezidenta Gordona B. Hinklija pirmo padomnieku. Pirms tam, 1994. gada 5. jūnijā, viņš bija aicināts par prezidenta Hovarda V. Hantera otro padomnieku, un 1985. gada 10. novembrī — par Ezras Tafta Bensona otro padomnieku. 1963. gada 4. oktobrī viņš tika atbalstīts Divpadsmit apustuļu kvorumā un 1963. gada 10. oktobrī, 36 gadu vecumā, ordinēts par apustuli.

No 1959. gada līdz 1962. gadam Prezidents Monsons kalpoja par Kanādas misijas prezidentu, kuras centrālais birojs atradās Toronto, Ontārio. Pirms tam viņš kalpoja Templavjū staba prezidijā Soltleiksitijā, Jūtas štatā, un par bīskapu Sestajai-septītajai bīskapijai šajā stabā.

Prezidents Monsons ir dzimis 1927. gada 21. augustā Soltleiksitijā, un ir dēls G. Spenseram un Gledijai Kondijai Monsoniem. Viņš mācījās valsts skolās un ar izcilību 1948. gadā absolvēja Jūtas štata universitāti, iegūstot grādu biznesa vadībā. Viņš turpināja maģistrantūras studijas un bija Biznesa fakultātes kolēģijas loceklis Jūtas štata universitātē. Viņš ieguva maģistra grādu biznesa vadībā Brigama Janga universitātē. 1981. gada aprīlī Brigama Janga universitāte piešķīra Prezidentam Monsonam doktora grādu tieslietās — honoris causa. 1996. gada jūnijā Soltleiksitijas Valsts koledža viņam piešķīra goda doktora grādu. 2010. gada aprīlī viņš saņēma humanitāro zinātņu goda doktora grādu no Vēbera valsts universitātes. 2011. gada maijā viņš saņēma humanitāro zinātņu goda doktora grādu no Diksī valsts koledžas Jūtas štatā. Viņš ir goda biznesa korporācijas „Alpha Kappa Psi” biedrs.

Otrā pasaules kara beigās Prezidents Monsons kalpoja Amerikas Savienoto Valstu jūras kara flotē. 1948. gada 7. oktobrī Soltleikas Templī viņš apprecējās ar Frensisu Beverliju Džonsoni. Viņi ir trīs bērnu vecāki, viņiem ir astoņi mazbērni un septiņi mazmazbērni.

Profesionālajā sfērā Prezidentam Monsonam ir bijusi ievērojama karjera izdevniecības un poligrāfijas industrijā. 1948. gadā viņš tika iesaistīts Deseret News, kur viņš strādāja par vadītāju šīs avīzes reklāmas nodaļā un Laikrakstu aģentūras korporācijā. Vēlāk viņš tika iecelts par pārdošanas vadītāju „Deseret News Press”, vienā no lielākajiem rietumu poligrāfijas tirdzniecības uzņēmumiem, pakāpjoties līdz galvenā vadītāja amatam, līdz 1963. gadā viņš tika aicināts kalpot Divpadsmito kvorumā. Daudzus gadus viņš strādāja par „Deseret News Publishing Co” valdes priekšsēdētāju. Prezidents Monsons ir Jūtas štata poligrāfijas industrijas bijušais prezidents un Amerikas poligrāfijas industrijas bijušais valdes loceklis.

Pateicoties plašajai pieredzei uzņēmējdarbībā, Prezidents Monsons daudzus gadus bija vairāku ievērojamu uzņēmumu un rūpniecības valdes loceklis. Viņš arī ir bijis PDS Baznīcas izglītības valdes un Pilnvaroto valdes priekšsēdētājs.

Kopš 1969. gada Prezidents Monsons ir bijis Amerikas skautu nacionālās valdes loceklis.

Prezidents Monsons ir bijis loceklis Jūtas Tirdzniecības vadītāju asociācijā, Soltleikas Reklāmas klubā un Soltleikas Biržas klubā.

Daudzus gadus Prezidents Monsons bija Jūtas štata valdes loceklis. Šī valde regulē augstāko izglītību Jūtas štatā. Viņš bija amatpersona arī Jūtas štata universitātes Absolventu asociācijā.

1981. gada decembrī prezidents Ronalds Reigans iecēla Prezidentu Monsonu strādāt privātā sektora iniciatīvas prezidenta darba grupā. Šajā amatā viņš bija līdz 1982. gada decembrim, kad darba uzdevums tika pabeigts.

1996. gadā Prezidents Monsons tika apbalvots ar Goda absolventa apbalvojumu Jūtas štata universitātē. Viņš ir arī Amerikas skautu „Sudraba bebra” apbalvojuma ieguvējs (1971. gadā), prestižā „Sudraba bifeļa” apbalvojuma ieguvējs (1978. gadā) un starptautiskā skautu augstākā apbalvojuma „Bronzas vilks” ieguvējs (1993. gadā), un Kanādas skautu apbalvojuma „Sudraba lapsas” ieguvējs (2011. gadā). 1997. gadā viņš saņēma „Minuteman” apbalvojumu no Jūtas zemessardzes, kā arī Brigama Janga universitātes „Exemplary Manhood” apbalvojumu. 1998. gadā viņš un māsa Monsone saņēma Regulārās humānās palīdzības apbalvojumu no Sentdžozefvilas labdarības māsām. 2000. gadā viņš saņēma Džozefa un Hairama Smita apbalvojumu „Communicator of the Year”, kuru piešķīra PDS sabiedrisko attiecību biedrība.  2005. gadā viņam tika pasniegts Dzīvības mantojuma apbalvojums, ko piešķīra „Heart and Lung Research Foundation” (Sirds un plaušu izpētes fonds), kas ir „Deseret Foundation” struktūrvienība.  2007. gadā viņš saņēma Rotari vispasaules humāno apbalvojumu. Viņš ir saņēmis apbalvojumus no četrām BJU menedžmenta biedrības vienībām.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.