Ziņu izlaidums

Prezidents Nelsons aicina jauniešus piedalīties pašā varenākajā darbā uz Zemes

Pravietis un viņa sieva uzstājas pasaules mēroga jauniešu svētbrīdī

„Ja jūs zināsiet, ka jūsu dzīvi vada Dievs, tad, par spīti iespējamajām grūtībām un vilšanās brīžiem, jūs sajutīsiet prieku un mieru,” uzstājoties pasaules mēroga jauniešu svētbrīdī, teica prezidents Rasels M. Nelsons no Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas. Šajā vēsturiskajā pārraidē no Soltleiksitijas Konferenču centra, kas tika noturēta 2018. gada 3. jūnija svētdienā, līdz ar prezidentu Nelsonu uzstājās arī viņa sieva Vendija.

 

Jauniešu bataljons

„Es aicinu, lai ikviena Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas jaunā sieviete un jaunais vīrietis vecumā no 12 līdz 18 gadiem pievienojas Tā Kunga jauniešu bataljonam, palīdzot sapulcināt Israēlu,” teica prezidents Nelsons, kurš aicināja mormoņu jauniešus iesaistīties, viņa vārdiem izsakoties, „varenākajā izaicinājumā, varenākajā pasākumā un varenākajā mūsdienu darbā uz Zemes”.

 

Māsa Nelsone mudināja, lai jaunieši pārstātu salīdzināt sevi ar citiem. „Ir pienācis laiks atmest šo maldīgo skatījumu uz sevi un citiem. Patiesība ir tāda, ka citi cilvēki nemaz nav tik nevainojami, kā izskatās, un mēs nemaz neesam tik bezcerīgi nepilnīgi, kā mums šķiet.” Viņa dalījās dažos ieteikumos, kas varētu palīdzēt pusaudžiem savas „laicīgās misijas” izzināšanā un īstenošanā, izvēloties sekot Jēzum Kristum un pastāvēt par Viņu, ik dienu nožēlot grēkus un ik nedēļu pieņemt Svēto Vakarēdienu. „Pateicoties savai rīcības brīvībai, mēs varam izvēlēties, kā patērēt savu laiku un enerģiju, kā likt lietā savus talantus un resursus,” teica māsa Nelsone. „Patiesībā jau tas, ko mēs izvēlamies darīt, ir daļa no mūsu pārbaudījuma. Tā ir mūsu visu izvēle.”

 

Sociālie tīkli

Prezidents Nelsons aicināja, lai jaunieši pienestu noteiktus upurus savā personīgajā dzīvē, tostarp ievērotu vienu nedēļu ilgu sociālo tīklu gavēni. „Izvēlieties septiņas secīgas dienas un dariet to,” viņš teica.

 

„Es apzinos, ka sociālo tīklu lietošanai ir arī pozitīvi aspekti,” teica pēdējo dienu svēto pravietis, „taču, ja jūs pievēršat lielāku uzmanību ziņojumiem, kas tiek publicēti sociālajos tīklos, nekā Svētā Gara čukstiem, jūs pakļaujat sevi garīgajam riskam, riskējot justies ārkārtīgi vientuļi un nonākt depresijā.” „Vēl viens sociālo tīklu mīnuss ir tas, ka tie rada maldīgu priekšstatu par realitāti,” viņš paskaidroja, „liela daļa no ziņojumiem, kuri parādās sociālajos tīklos ir sagrozīti, ja ne maldinoši.”

 

Dalieties savā gaismā

Prezidents Nelsons aicināja, lai jaunieši ik nedēļu un vairāku nedēļu garumā ziedotu kādu laiku Tam Kungam, paliekot uz „derību ceļa”, ik dienu lūdzot, lai „visi Dieva bērni varētu saņemt evaņģēlija svētības”, kā arī „izskatoties, izklausoties, rīkojoties un ģērbjoties” kā īsteni Jēzus Kristus mācekļi. Viņš mācīja: „Ar Svēto Garu kā savu pavadoni jūs varat saskatīt patiesību, par spīti slavenību kultūrai, kas ir pārņēmusi mūsu sabiedrību. Jūs varat būt gudrāki par iepriekšējām paaudzēm. Un, ja jūs dažkārt tiekat nodēvēti par „dīvainiem”, nēsājiet šo atšķirības zīmi kā goda zīmi, priecājoties par to, cik spoži šajā pakāpeniski satumstošajā pasaulē mirdz jūsu gaisma!”

 

Svētbrīža noslēgumā prezidents Nelsons aicināja, lai jaunie vīrieši un jaunās sievietēs studētu brošūru „Jaunatnes morāles stiprināšanai” un iedotu tās eksemplāru arī kādam draugam. Šajā Baznīcas izdevumā tiek aprakstīti jauniešu uzvedības standarti tādās jomās kā randiņi, ģērbšanās un ārējais izskats, izklaide, plašsaziņas līdzekļu lietošana un runas veids.

 

Šī ir tikai otrā reize Baznīcas vēsturē, kad pasaules mēroga pārraidē, kas paredzēta tieši Baznīcas jauniešiem, piedalās pats pravietis. Prezidents Gordons B. Hinklijs uzrunāja jauniešus 2000. gada novembrī, piedaloties īpašā pasaules mēroga svētbrīdī, kas tika noturēts Konferenču centrā.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.