Svētdienas pēcpusdienā, 2020. gada 5. aprīlī, Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas prezidents Rasels M. Nelsons paziņoja par plāniem būvēt astoņus jaunus tempļus visā pasaulē.
- Baijablanka, Argentīna
- Talahasī, Florida
- Lubumbaši, Kongo Demokrātiskā Republika
- Pitsburga, Pensilvānija
- Beninsitija, Nigērija
- Sirakūza, Jūta
- Dubaija, Apvienotie Arābu Emirāti
- Šanhaja, Ķīnas Tautas Republika
Tālāk lasiet par katru no šīm vietām.
Baijablanka, Argentīna
Baijablankas templis ir piektais izziņotais templis Argentīnā. Argentīnā ir vairāk nekā 450 000 pēdējo dienu svēto aptuveni 750 draudzēs. Baijablanka ir ostas pilsēta Argentīnas dienvidrietumos, Buenosairesas provincē. Citi tempļi Argentīnā ir Buenosairesas Argentīnas templis un Kordobas Argentīnas templis.
Talahasī, Florida
Florida ir mājvieta vairāk nekā 150 000 pēdējo dienu svēto un aptuveni 275 draudzēm. Baznīcas pirmā oficiālā draudze šajā štatā tika izveidota 1897. gadā Džefersona apgabalā. 1900. gadu sākumā Floridā bija vairāk nekā 1200 Baznīcas locekļu. Talahasī Floridas templis būs trešais templis šajā štatā. Pārējie divi tempļi ir Orlando Floridas templis un Fortlauderdeilas Floridas templis.
Lubumbaši, Kongo Demokrātiskā Republika
Kongo Demokrātiskajā Republikā ir gandrīz 63 000 pēdējo dienu svēto aptuveni 200 draudzēs. Lubumbaši, valsts kalnrūpniecības galvaspilsēta, atrodas valsts dienvidu galā. Lubumbaši templis būs otrais templis šajā valstī. Kinšasas templis bija pirmais templis, kas tiks uzcelts Kongo Demokrātiskajā Republikā. Misionāru darbs šajā valstī tika uzsākts 1986. gada sākumā.
Pitsburga, Pensilvānija
Šobrīd Pensilvānijā ir viens templis — Filadelfijas Pensilvānijas templis. 2016. gada 18. septembrī to iesvētīja prezidents Henrijs B. Airings. Pensilvānija ir mājvieta vairāk nekā 100 000 pēdējo dienu svēto un vairāk nekā 50 draudzēm. Baznīcai Pensilvānijā ir bagātīgs vēsturiskais mantojums. Divus gadus pirms Baznīcas organizēšanas 1830. gadā Ņujorkas štatā, Baznīcas prezidents Džozefs Smits pārcēlās uz Harmoniju Pensilvānijas štatā, kur pārtulkoja lielāko daļu Mormona Grāmatas.
Beninsitija, Nigērija
Nigērijā ir vairāk nekā 175 000 pēdējo dienu svēto gandrīz 650 draudzēs. Beninsitijas templis ir trešais Nigērijā izziņotais templis. Abas Nigērijas templis tika iesvētīts 2005. gadā, un Lagosas templis tika izziņots iepriekšējā konferencē. Pirmie nigērieši tika oficiāli kristīti 1978. gadā. Pēc tam Baznīcas locekļu skaits strauji pieauga.
Sirakūza, Jūta
Jaunais templis Sirakūzā, kas atrodas aptuveni 56 km uz ziemeļiem no Soltleiksitijas, būs 23. templis Jūtas štatā. Jūtas štatā, kur atrodas Baznīcas galvenā pārvalde, ir 2,1 miljons Baznīcas locekļu, kas ir aptuveni 2/3 no štata 3,2 miljoniem iedzīvotāju. Šajā štatā ir 17 darbojošies tempļi.
Dubaija, Apvienotie Arābu Emirāti
Dubaijas templis būs pirmais, ko Baznīca būvēs Tuvajos Austrumos. Tas kalpos tūkstošiem pēdējo dienu svēto, kas dzīvo divos stabos Persijas līča valstīs un vairākos Baznīcas locekļu apgabalos Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā, Austrumeiropā un Āzijas rietumos. Pirmo patstāvīgo Baznīcas sanāksmju namu Tuvajos Austrumos iesvētīja elders Džefrijs R. Holands Abū Dabī emirātā 2013. gadā. Jaunais templis tiks būvēts „District 2020” (2020. gada apgabalā), kas ir „Expo 2020” izstādes Dubaijā nākotnes mantotā vieta, pēc tam, kad šis pasaules mēroga pasākums būs noslēdzies.
Apvienotie Arābu Emirāti ir bijuši tolerances un reliģiskās iekļaušanas piemērs kopš šīs valsts dibināšanas 1971. gadā. Pirmo patstāvīgo Baznīcas sanāksmju namu Tuvajos Austrumos iesvētīja elders Džefrijs R. Holands Abū Dabī emirātā 2013. gadā.
Jaunais templis tiks būvēts „District 2020” (2020. gada apgabalā), kas ir „Expo 2020” izstādes Dubaijā nākotnes mantotā vieta, pēc tam, kad šis pasaules mēroga pasākums būs noslēdzies. Šajā vietā atradīsies gan sanāksmju nams, gan templis. Šajā sanāksmju namā Dubaijā dzīvojošie Baznīcas locekļi pulcēsies uz iknedēļas dievkalpojumu.
Šanhaja, Ķīnas Tautas Republika
Paziņojot par templi Šanhajā, Ķīnā, prezidents Nelsons piebilda: „Šanhajas plāna konteksts ir ļoti svarīgs. Vairāk nekā divas desmitgades tempļa cienīgi Baznīcas locekļi Ķīnas Tautas Republikā ir apmeklējuši Honkongas Ķīnas templi. Bet 2019. gada jūlijā minētais templis tika slēgts ilgi plānotajai un ļoti nepieciešamajai renovācijai. Šanhajā pieticīga, daudzfunkcionāla tikšanās vieta ļaus ķīniešu Baznīcas locekļiem turpināt piedalīties tempļa priekšrakstos — Ķīnas Tautas Republikā — par sevi un saviem senčiem,” viņš sacīja.
Prezidents Nelsons turpināja: „Šī Baznīca saviem locekļiem katrā valstī māca godāt, paklausīt un atbalstīt likumu. Mēs mācām, cik svarīga ir ģimene, cik svarīgi ir būt labiem vecākiem un priekšzīmīgiem pilsoņiem. Tā kā mēs respektējam Ķīnas Tautas Republikas likumus un noteikumus, Baznīca tur nesūta misionārus, kas sludina evaņģēliju; un mēs to nedarīsim arī tagad.”
Nobeigumā viņš teica: „Bezpavalstnieku un ķīniešu draudzes turpinās tikties atsevišķi. Baznīcas juridiskais statuss tur paliek nemainīgs. Sākotnējā ēkas izmantošanas posmā iekļūšana ēkā būs tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās. Šanhajas templis nebūs domāts tūristiem no citām valstīm.”
Informācija par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu Ķīnas Tautas Republikā angļu valodā, vienkāršotajās ķīniešu rakstzīmēs un tradicionālajās ķīniešu rakstzīmēs ir atrodama china.churchofjesuschrist.org.