Ziņu izlaidums

Portugāles prezidents Marselo Rebelo de Souza apmeklē Lisabonas templi

Portugāles prezidents no augstākā Baznīcas vadītāja saņem dāvinājumā savu personīgo ģimenes vēstures koku.

 

Portugāles Republikas prezidents Marselo Rebelo de Souza 2019. gada 29. augustā devās ekskursijā pa Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas templi Lisabonā. Šajā vēsturiskajā apciemojumā Portugāles prezidents saņēma dāvinājumā savu personīgo ģimenes vēstures koku, ko viņam pasniedza elders Žozē A. Teišeira no Septiņdesmito prezidija. Dāvinājumā bija ietverta četru paaudžu diagramma un grāmata ar prezidenta priekšteču datiem.

Saņemot savu ģimenes vēstures koku, prezidents Rebelo de Souza teica: „Mans vectēvs ieradās Brazīlijā, būdams vēl ļoti jauns. Tad viņš devās uz Angolu. Tur viņš kļuva par plaši pazīstamu tirgotāju. Šādi stāsti ir ļoti svarīgi. Un es zinu, ka jūsu Baznīca ļoti iestājas par ģimenēm tāpat kā es. [Ģimene] ir sabiedrības pamats.”

Elders Teišeira, kurš ir dzimis Portugālē un vēlāk pievērsies Baznīcai, paskaidroja, ka ģimenes vēstures darbam un Baznīcas tempļiem ir cieša saistība: „Tempļi ir svēti Dieva nami, kur mēs veicam rituālus gan savā, gan savu priekšteču labā, kas sasaista mūsu uz visu mūžību. Tieši tādēļ mēs tik dedzīgi iesaistāmies ģenealoģijas izpētē.”

Prezidentam Rebelo de Souzam pievienojās ne vien elders Teišeira, bet arī Baznīcas Eiropas reģiona prezidents elders Gerijs B. Sabīns un elders Žoakims Moreira, kurš ir reģiona Septiņdesmitais un organizē tempļa atvērto durvju dienas.

Delegācija devās ekskursijā pa Lisabonas templi un tā teritoriju, kur prezidentam Rebelo de Souzam bija iespēja personīgi apskatīt izsmalcināto celtni un priekšrakstu telpas, kur Baznīcas locekļi pulcējas, lai mācītos par dzīves mērķi un dotu solījumus – kalpot Jēzum Kristum.

Elders Teišeira mudināja arī citus apmeklēt tempļa atvērto durvju dienas, sakot: „Es vēlos, lai cilvēki nāk un apskata šo templi. Tā ir ne vien skaista, bet arī ļoti nozīmīga vieta, kam ir būtiska loma mūsu dzīvē un tajā, ko šī dzīve nozīmē mums kā ģimenēm. Tas, ko mēs darām templī, nav nekāds noslēpums, tas ir īpaši un svēti.”

Lisabonas templis visiem apmeklētājiem būs atvērts līdz 2019. gada 6. septembrim. 15. septembra svētdienā templis tiks iesvētīts, noturot trīs iesvētīšanas sesijas, kuras vadīs elders Nīls L. Andersens no Divpadsmit apustuļu kvoruma. Šie pasākumi tiks pārraidīti Baznīcas dievnamos visā Portugālē. Pēc iesvētīšanas Lisabonas templis kļūs par 166.-to darbībā esošo Baznīcas templi pasaulē.

Portugālē šobrīd ir vairāk nekā 65 draudzes un aptuveni 45 000 Baznīcas locekļu, no kuriem daudzi ir otrās vai trešās paaudzes pēdējo dienu svētie. Pirmie misionāri Portugālē ieradās 1975. gadā, un drīz pēc tam tika organizēta arī pirmā nelielā draudze.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.