Ziņu izlaidums

Pasaulslavenais Mormoņu Tabernakla koris maina savu nosaukumu

Šis paziņojums seko oficiālajam paziņojumam par korekcijām Baznīcas nosaukuma izmantošanā

Pasaulslavenais Mormoņu Tabernakla koris maina savu nosaukumu un tiek pārdēvēts par Tempļa skvēra Tabernakla kori. Lēmums par kora nosaukuma maiņu tika pieņemts pēc prezidenta Rasela M. Nelsona 2018. gada augusta paziņojuma, kurā tiek prasīts turpmāk izmantot Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas korekto nosaukumu. Baznīca ir organizācija, kura sponsorē Tabernakla kori.

    

„Jaunais Tabernakla kora nosaukums atspoguļo izmaiņas, kas tiek veiktas pēc ļoti daudziem gadiem,” teic kora vadītājs Rons Džarets, „kaut arī nosaukums var mainīties, viss, ko cilvēki zina un kas tiem mūsu korī patīk, paliks ne vien tāds pats, bet arvien labāks un labāks.” Runājot par turpmāko, Džarets atzīst: „Mēs allaž esam bijuši cilvēki, kuri raugās nākotnē, taču mēs turpināsim pievēsties tam, kas paliek nemainīgs: pasaules līmeņa muzicēšanai, iedvesmojošiem aranžējumiem un programmām un mūsu iknedēļas pārraidei „Mūzika un paustais vārds”, turpinot pirms 90 gadiem uzsākto tradīciju.”

Pārraidei „Mūzika un paustais vārds”, kas kalpo par kora atpazīšanas zīmi un kas tika uzsākta 1929. gadā, šobrīd aprit iknedēļas tiešraižu 90. gads, padarot to par ilgstošāko muzikālo pārraidi pasaules vēsturē. Bezkonfesionālajā programmā ietilpst kora un Tempļa skvēra orķestra izvēlētās dziesmas un skaņdarbi, kas tiek atskaņoti Tabernakla ērģeļu pavadījumā, papildinot to ar nelielu, iedvesmojošu vēstījumu.

Kordiriģents Maks Vilbergs teic, ka pārraides klausītāju skaits turpina pieaugt: „Tam, ka pārraidei „Mūzika un paustais vārds” vēl arvien ir būtiska nozīme visā pasaulē, ir daudz iemeslu, ieskaitot to, ka caur iedvesmojošām dziesmām un vēstījumiem tā dāvā cilvēkiem cerību, iepriecinājumu un mierinājumu. Veidojot katru pārraidi, koris un orķestris turpina daudzu priekšgājēju iesākto, kuri vēl pirms viņiem dāvāja klausītājiem visaugstākās kvalitātes muzikālo izpildījumu un iedvesmu.”

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.