Tematiskais raksts

Pasaules mēroga galvenā mītne

Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas pasaules mēroga galvenā mītne atrodas Soltleiksitijas centrā, Jūtas štatā, jau kopš 1847. gada, kad šajā vietā apmetās pionieri.

Mūsdienās no šīs vietas Baznīcas vadītāji pārrauga Baznīcas vadību aptuveni 160 valstīs. Neskatoties uz to, Baznīcai ir ļoti decentralizēta vietējā, reģionālā un nacionālā līmeņa administratīvā vadība, kas tiek īstenota lielākoties caur brīvprātīgo garīdzniecību.

Tempļa skvērs ir populārākā tūristu piesaistes vieta Jūtā, kas katru gadu uzņem miljoniem apmeklētāju. Tempļa skvērā atrodas Soltleikas templis, Tabernakls (Mormoņu Tabernakla kora galvenā mītne), vēsturisks sanāksmju nams un divi apmeklētāju centri.

Uz austrumiem no Tempļa skvēra atrodas Baznīcas biroju ēka, Baznīcas administrācijas ēka, Džozefa Smita memoriālā ēka un Palīdzības biedrības ēka. Visas šīs celtnes tiek izmantotas kā dažādu Baznīcas departamentu un augstāko vadītāju biroju ēkas.

Uz rietumiem no Tempļa skvēra atrodas Ģimenes vēstures bibliotēka (pasaulē lielākā ģenealoģijas iestāde) un Baznīcas vēstures un mākslas muzejs.

Uz ziemeļiem no Tempļa skvēra slejas Konferenču centrs — viena no lielākajām auditorijām pasaulē, kurā ir 21 000 sēdvietu. Tā tiek izmantota pusgada un gada sanāksmēm, kas tiek pārraidītas visiem Baznīcas locekļiem, kā arī biežākām slēgta tipa konferencēm, kas tiek pārraidītas noteiktām Baznīcas locekļu grupām dažādās valstīs. Tā ir arī populāra koncertzāle, kur notiek dažādi uzvedumi. 

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.