Ziņu izlaidums

Mormoņu Tabernakla koris uzņemts Amerikas klasiskās mūzikas Goda zālē

~~2015. gada februāra beigās Amerikas kordiriģentu biedrības izpilddirektors Tims Šārps (Tim Sharp) paziņoja, ka kopš šī gada informācija par Mormoņu Tabernakla kori tiks iekļauta Amerikas klasiskās mūzikas Goda zāles ekspozīcijā. Ar šo pagodinājumu tiek atzīmēts vairāk nekā 140 gadus ilgais kora devums klasiskās mūzikas popularizēšanā. „Šī 360 brīvprātīgo dziedātāju kora koncerti, mūzikas ieraksti, pārraides, koncertturnejas, uzstāšanās prestižos pasaules mēroga festivālos un ASV prezidentu inaugurācijās ir iedvesmojušas vairākas kordiriģentu paaudzes,” teica Šārps, „kopā ar Tempļa skvēra orķestri šis koris vēl joprojām turpina mūs iedvesmot.”


Mormoņu Tabernakla kora vadītājs Rons Džarets (Ron Jarrett) atzina, ka juties pagodināts kora vārdā saņemt goda apbalvojumu tik atzīstamu mūziķu un kordziedāšanas entuziastu priekšā. „Mēs ar pazemību pieņemam šo pagodinājumu, ko nodrošinājuši mūsu priekšgājēji, kuri veltījuši savu dzīvi mūzikai, apzinoties tās spēju vienot, mierināt un ielīksmot. Mēs centīsimies sniegt izcilu dziedājumu arī turpmākajām paaudzēm.”

Amerikas klasiskās mūzikas Goda zāle tika dibināta 1996. gadā ar mērķi popularizēt klasisko mūziku, apkopojot informāciju par dažādiem izciliem klasiskās mūzikas izpildītājiem. Goda zāles apmeklētāji var uzzināt par šiem mūziķiem, lasot viņu biogrāfiju, apskatot fotogrāfijas, klausoties stāstus un dažādus audio ierakstus.

Mormoņu Tabernakla koris ir viens no senākajiem, lielākajiem un populārākajiem koriem pasaulē. Tas tika dibināts 1847. gadā, neilgi pēc pirmo Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas pionieru ierašanās Sālsezera ielejā.  1929. gadā koris uzsāka raidīt radio pārraidi „Mūzika un paustais vārds”, kas ir kļuvusi par visilgāk translēto pārraidi pasaulē. Mūsdienās informāciju par kori var atrast arī lielākajos sociālajos tīklos: YouTube, Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest un Google+.
 

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.