Ziņu izlaidums

Jaunajā Lieldienu koncertprogrammā „Pestītājs” caur garīgo mūziku un iedvesmotiem mākslas darbiem tiek atainota Kristus dzīve un kalpošana

Koncertprogramma tiks pārraidīta 26. martā, un tā būs pieejama skatīšanai līdz pat aprīļa vidum

Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīca Eiropā ir producējusi jaunu Lieldienu koncertprogrammu, ar kuru tiek godināta mūsu Glābēja Jēzus Kristus dzīve un kalpošana.  Programmā ar nosaukumu „Pestītājs”, kas tiks pārraidīta 2023. gada 26. martā, tiek atskaņota mūzika no Dženijas Ouksas Beikeres albuma ar tādu pašu nosaukumu, un tā ir filmēta pavisam nesen ar viņas pašas, kā arī jauniešu orķestra un kora dalību Gošenā, Jūtas štatā. Šajā vietā pirms vairākiem gadiem tika uzņemti Bībeles video.

Elders Hanss T. Boums, Baznīcas vadītājs Ziemeļeiropas reģionā, teic: „Šī ir pirmā reize, kad Baznīca Eiropā ir producējusi tieši Lieldienu svinēšanai paredzētu koncertu. Skaistās mūzikas, iespaidīgo skatu un pasaulē atzīto Eiropas gleznotāju mākslas darbu apvienojums piešķir šiem īpašajiem svētkiem vēl dziļāku nozīmi. Mēs ceram, ka, to skatoties, Baznīcas locekļi un mūsu draugi jutīsies iedvesmoti un ka tas vairos viņu vēlmi — sekot Jēzum Kristum un iespaidot pasauli uz labu.”

Pirms katra muzikālā priekšnesuma skatītāji tiks iepazīstināti ar kādu labi zināmu, uz Kristu vērstu mākslas darbu kāda Eiropas mākslinieka izpildījumā. Programmā tiks rādīti Leonardo da Vinči, Karla Bloha, Andželikas Kaufmanes, Heinriha Hofmaņa, Fransisko de Surbarana, Bertela Torvaldsena, Saimona Djūija un citu mākslinieku šedevri. Teicēja lomā uzstāsies zviedru skatuves zvaigzne Luiss Herijs, kurš tiek filmēts Frederiksborgas pilī Dānijā — vietā, kur atrodas slavenā Karla Bloha mākslas darbu galerija. Luiss kopā ar saviem brāļiem 1984. gadā uzvarēja Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Runājot par koncertprogrammu, Luiss Herijs piemin savu uzskatu, ka katra laba un tikumīga lieta norāda uz Kristu. „Reizēm mums tas tikai ir jāatgādina. Šis Lieldienu koncerts ir viens no šādiem atgādinājumiem. Es jūtos tik tiešām pagodināts, ka esmu varējis piedalīties šajā iestudējumā, prezentējot godbijīgus mākslas darbus, kas atgādina, ko mums nozīmē mūsu Kungs un Glābējs, un palīdz pievērst uzmanību Viņa dziedinošajam spēkam,” viņš secināja.

Dženija Ouksa Beikere stāsta, ka arī viņa jūtas ārkārtīgi svētīta, ka ir varējusi piedalīties šajā uzvedumā par Glābēju Jēzu Kristu: „Es esmu tik pateicīga, ka varu izpildīt šo iedvesmoto mūziku, ko komponējis un aranžējis Kurts Bestors un kas kalpo par skaņu ieraksta celiņu ainām, kurās ir attēlota Glābēja dzīve. Es ceru, ka šis iestudējums ļaus ikvienam sajust Garu un tuvinās viņus Jēzum Kristum.”

Koncertprogrammas formāts un skatīšanās iespējas

Koncertprogramma ir filmēta angļu valodā, un tā tiks pārraidīta 31 valodā. Tā būs skatāma Baznīcas mājas lapā, kā arī YouTube un Facebook kanālos no 2023. gada 26. marta svētdienas plkst. 18.00 (pēc Centrāleiropas laika) līdz pat 2023. gada aprīļa vidum.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.