Ziņu izlaidums

Jēzus Kristus Baznīca ziedo 32 miljonus Pasaules pārtikas programmai

Pateicoties šiem līdzekļiem, 1,6 miljoniem cilvēku deviņās valstīs tiks nodrošināta izdzīvošanai nepieciešamā pārtika un atbalsts ārkārtas situācijās

Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīca ir ziedojusi Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules pārtikas programmai (WFP) 32 miljonus ASV dolāru, kas ir šīs Baznīcas lielākais vienreizējais ziedojums kādai humānās palīdzības organizācijai, lai palīdzētu cīņā ar to, ko WFP dēvē par „seismisko bada krīzi”.

Trešdien, viesojoties Pasaules pārtikas programmas galvenajā mītnē, kas atrodas Romā, bīskaps L. Tods Badžs no prezidējošās bīskapības pasniedza ziedojumu WFP ASV organizācijas prezidentam un galvenajam izpilddirektoram Baronam Segāram (Barron Segar) un WFP galvenā izpilddirektora vietniecei partnerības un atbalsta programmu jautājumos Ūtei Klamertei (Ute Klamert).

„Mēs esam ļoti pateicīgi, ka varam sadarboties ar Pasaules pārtikas programmu, jo mēs zinām, ka viņi nogādās pārtiku tiem, kam tā ir visvairāk nepieciešama,” teic bīskaps Badžs. „Un mēs pateicamies pēdējo dienu svētajiem un mūsu ticības draugiem, kuri ar savu finansiālo ziedojumu ir ļāvuši mums pienest šo dāvanu. Šāda ziedošana padara Dieva bērnus nedaudz laimīgākus un mūs visus — nedaudz svētākus.”

WFP izmantos Baznīcas dotos līdzekļus, lai nodrošinātu pārtiku un sniegtu izšķirošas nozīmes atbalstu 1,6 miljoniem neaizsargātāko cilvēku deviņās valstīs: Afganistānā, Kongo Demokrātiskajā Republikā, Etiopijā, Haiti, Kenijā, Nigērijas ziemeļaustrumos, Somālijā, Dienvidsudānā un Jemenā.

„Šis īpašais ziedojums no Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas nevarētu būt pienācis vēl kritiskākā brīdī,” teic WFP izpilddirektors Deivids Bīslijs (David Beasley). „Šobrīd, kad miljoniem cilvēku cieš badu, WFP smagi strādā, lai piegādātu pārtiku, sniegtu palīdzību un dāvātu cerību; un šis dzīvības glābjošais ziedojums ļauj mums to visu īstenot.”

Laikā, kad globālās pārtikas krīzes dēļ badu nākas ciest vēl vairākiem miljoniem cilvēku, WFP darbs kopā ar valdību pārstāvjiem un partnerorganizācijām glābj daudzu cilvēku dzīvības. Piemēram, Somālijā WFP palielina humānās palīdzības sniegšanu līdz rekordlielam līmenim, lai novērstu prognozētā bada sekas. Jemenā WFP ir nodrošinājusi palīdzību pārtikas jomā vairāk nekā pusei valsts iedzīvotāju, tādējādi atvairot bada iestāšanos. Tajā pašā laikā arī miljoniem ģimeņu Afganistānā paļaujas uz šīs organizācijas nodrošināto pārtiku, uzturu un atbalstu iztikai.

„Šajā bezprecedenta globālo vajadzību periodā mēs esam pateicīgi par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas transformējošo dāvanu,” teic Segārs. „Privātā sektora sniegtajam atbalstam ir izšķiroša loma mūsu misijā; tas ļauj WFP kāpināt palīdzības sniegšanu pārtikas un ilgtspējīguma sekmēšanas jomā, nodrošinot ģimenēm stabilitāti un ērtības šajos grūtajos laikos. Es esmu pārliecināts, ka Baznīcas dāvinājums iedvesmos arī citus uz pievienošanos mūsu kustībai globālā bada apkarošanā.”

Klamerte piebilst: „Mēs pieņemam šo dāsno ziedojumu ar pateicību un nešaubīgu pārliecību par savu spēju — izmantot to, lai piegādātu pārtiku pašiem neaizsargātākajiem cilvēkiem, sasniedzot viņus grūtā brīdī, palīdzot pasargāt viņus no kaitējuma, lai viņi spētu izdzīvot un kļūt arvien pašpietiekamāki.”

Šobrīd akūts pārtikas trūkums draud rekordlielam skaitam jeb 345 miljoniem cilvēku, no kuriem 50 miljoni atrodas uz bada sliekšņa. Ja netiks veikti tūlītēji pasākumi, līdz 2022. gada beigām aptuveni 60 miljoni bērnu tiks pakļauti akūtam uzturvielu nepietiekamības riskam. Ukrainas kara ietekme, kas atbalsojas visā pasaulē, papildinājumā ar plašajiem konfliktiem, ekstrēmajiem laikapstākļiem un Covid‑19 pandēmijas sociāli ekonomiskajām sekām, dzen jau tā neaizsargātos cilvēkus pilnīgā izmisumā.

„Mana sirds līksmo par to, ka šis ziedojums dos labumu miljoniem bērnu, kuri cieš no uzturvielu nepietiekamības,” piebilst māsa Kamilla N. Džonsone, Baznīcas Palīdzības biedrības (sieviešu organizācijas) pasaules mēroga vadītāja. „Jēzum ir īpaši maigas jūtas pret bērniem. Viņš raud, redzot tos badā. Un Viņš priecājas pat par mazākajiem pūliņiem palīdzības sniegšanā viņiem. Milzīgs paldies Pasaules pārtikas programmai un visiem, kuri sniedz jebkādu ieguldījumu šī mērķa sasniegšanā!”

Jēzus Kristus Baznīcas sadarbība ar WFP aizsākās 2014. gadā. WFP izpilddirektors Deivids Bīslijs 2019. gadā apmeklēja Baznīcas Labklājības centru Soltleiksitijā, ASV. Abas organizācijas sadarbojās, lai aizpildītu robus palīdzības sniegšanā badacietējiem Covid-19 pandēmijas laikā.

Jēzus Kristus Baznīca ziedo aptuveni vienu miljardu dolāru gadā, lai gādātu par grūtībās nonākušajiem visā pasaulē.

Par Pasaules pārtikas programmu

Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules pārtikas programma (WFP) ir pasaulē lielākā humānās palīdzības organizācija, kas glābj cilvēku dzīvības ārkārtas situācijās un palīdz pārtikas nodrošināšanā, paverot ceļu uz mieru, stabilitāti un labklājību tiem, kuri atgūstas no konfliktu, katastrofu un klimata pārmaiņu izraisītajām sekām.

Pasaules pārtikas programma ASV — organizācija, kuras mītne atrodas Vašingtonā, — ar lepnumu atbalsta Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules pārtikas programmas misiju, mobilizējot amerikāņu politikas veidotājus, uzņēmumu vadītājus un privātpersonas pasaules mēroga kustības sekmēšanai bada apkarošanā. Mūsu vadītāji un atbalsta darbinieki palīdz turpināt amerikāņu ilgstošo, pārmantoto tradīciju — paēdināt grūtībās nonākušās ģimenes visā pasaulē. Vairāk uzziniet par Pasaules pārtikas programmas ASV misiju.

Jēzus Kristus Baznīcas pakalpojumi humānā darba jomā

Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas pakalpojumi humānā darba jomā palīdz atvieglot cilvēku ciešanas, veicina pašpaļāvības veidošanos un paver kalpošanas iespējas. Tas tiek darīts, sekojot Jēzus Kristus pamudinājumam: paēdināt izsalkušos, padzirdināt izslāpušos, pieņemt svešiniekus, apģērbt kailos un apmeklēt sirdzējus un ciešanu nomāktos.

Baznīcas humānā palīdzība var tikt sniegta, pateicoties pēdējo dienu svēto un viņu draugu dāsnajiem ziedojumiem un brīvprātīgajam darbam. Brīvprātīgie ik gadu kopumā velta vairāk nekā vienu miljonu darba dienu labklājības veicināšanas programmu atbalstam.

Baznīca sponsorē palīdzības sniegšanu un attīstības projektu īstenošanu 195 valstīs un teritorijās, sniedzot palīdzību, neatkarīgi no cilvēku rases, reliģiskās piederības un tautības. Palīdzības sniegšana pamatojas uz personīgās atbildības, vietējās kopienas atbalsta, pašpaļāvības un ilgtspējības pamatprincipiem.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.