Tematiskais raksts

Izglītība

Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīca uzsver, ka ir svarīgi nepārtraukti izglītoties kā laicīgā, tā arī garīgā ziņā. Baznīcas Izglītības Sistēma (BIS) pārrauga visas Baznīcas izglītības programmas.

Universitātes un koledžas

 • Brigama Janga universitāte (BYU) Provo, Jūtas štatā, piedāvā bakalaura un maģistra grāda programmas vairāk nekā 30 000 studentu.
 • BJU-Havajas Laie pilsētā, Havaju salās — šajā universitātē mācās aptuveni 2400 studentu. Saskaņā ar 2006. gadā klajā nākušo U.S. News un World Report pārskatu, BJU-Havajas ir starptautiski visplašāk pārstāvētā universitāte Amerikas Savienotajās Valstīs, kuru apmeklē vairāk nekā 74 dažādu valstu pilsoņi.
 • BJU-Aidaho, agrāk saukta par Riksa koledžu, kopš 2000. gada piedāvā četru gadu studijas. Tā atrodas Reksburgas pilsētā, Aidaho štatā, un tajā mācās vairāk par 11 000 studentu. 2005. gadā Dr. Kims B. Klarks, bijušais Hārvardas Biznesa skolas dekāns, tika iecelts par 15. BJU-Aidaho prezidentu.
 • PDS biznesa koledža atrodas Solteiksitijas centrā, Jūtas štatā. Tā piedāvā apgūt viena vai divu gadu profesionālās programmas. Tajā mācās aptuveni 1300 studentu.


Reliģijas institūti

 • Reliģijas institūti piedāvā reliģijas mācības Baznīcas locekļiem, kuri nav precējušies un ir no 18 līdz 30 gadus veci. Arī precēti universitātes studenti apmeklē nodarbības. Šīs nodarbības nav domātas tikai Baznīcas locekļiem; visu ticību pārstāvji ir aicināti pievienoties. 
 • Institūta studenti apgūst šādas tēmas: Svētie Raksti, Baznīcas vēsture, doktrīna, kā arī sagatavošanās laulībai un kalpošanai misijā.
 • Nodarbības vada pilnlaika pasniedzēji, kā arī brīvprātīgie, kurus nozīmē vietējie vadītāji.
 • Papildus reliģiskajai izglītībai, institūts nodrošina patīkamu, sociālu un izklaidējošu atmosfēru, kur studenti var kopīgi pavadīt laiku.

Seminārs

 • Seminārs ir četru gadu izglītojoša programma vidusskolniekiem. Jaunieši no visām ticībām ir aicināti piedalīties.
 • Studenti pavada visu mācību gadu, mācoties vienu Svēto Rakstu krājumu: Veco Derību, Jauno Derību, Mormona Grāmatu vai Mācību un Derības. Pabeidzot šo programmu, students ir apguvis visas četras grāmatas.
 • Vietās, kur ir liela Pēdējo dienu svēto populācija, studenti apmeklē semināru skolas mācību laikā, kas īpaši atvēlēts reliģijas mācībām. Citās pasaules vietās skolēni apmeklē semināru pirms skolas sākuma vai kad skola ir beigusies. Atsevišķos gadījumos, kad attālums ir par lielu vai arī kad nav pietiekami liels Pēdējo dienu svēto jauniešu skaits, skolēni var apgūt šo četru gadu programmu mājas apstākļos.
 • Nodarbības vada gan pilnlaika pasniedzēji, gan arī brīvprātīgie.
 • Pasaulē ir aptuveni 350 000 semināra studentu.


Pastāvīgais izglītības fonds
2001. gada martā bijušais Baznīcas prezidents Gordons B. Hinklijs paziņoja par Pastāvīgā izglītības fonda izveidi, lai nodrošinātu Baznīcas locekļiem iespēju iegūt izglītību un apmācību, kas sniegtu darba iespējas viņu pašu valstīs. Jaunieši un jaunietes, kas dzīvo noteiktās vietās ārpus ASV, var pieteikties līdzekļu saņemšanai no šī fonda. Šis fonds izsniedz kredītus ar minimālu procentu likmi, lai studenti varētu samaksāt skolas maksu un iegādāties grāmatas. Kad students ir beidzis studijas, viņam vai viņai ir jāatmaksā kredīts astoņu gadu laikā. Baznīcas locekļi ziedo naudu, lai fondu uzturētu.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.