Ziņu izlaidums

Elders Renlands mudina svētos Latvijā sekot Glābēja ceļam

„Jums ir jānolemj, kas jūs esat un kam jūs piederat”

Sapulcējušies Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas brīnišķīgajā ēkā Rīgā, Latvijā, Baznīcas locekļi klausījās iedvesmojošos vārdos, ko teica elders Deils G. Renlands no Divpadsmit apustuļu kvoruma, viņa sieva, māsa Rute L. Renlanda, un elders Alans T. Filipss no Ziemeļeiropas reģiona prezidija.

Katrs runātājs sniedza iedrošinājuma un apņemšanās vēstījumu — sekot Glābējam mūsu ikdienas dzīvē. Māsa Renlanda dalījās pieredzē, kurā viņa apguva paklausības nozīmi. Apmeklējot safari parku Dienvidāfrikā, viņa zināja, ka vajadzētu ieklausīties gida padomos un palikt drošībā savā automašīnā. Ignorējot šo padomu, viņa uz brīdi atvēra mašīnas durvis, lai uzņemtu fotoattēlu, un tūlīt pat viņu pamanīja cieši vērojoši lauvas. Viņa ātri aizvēra automašīnas durvis, paskaidrojot: „Es zināju noteikumus, taču nez kāpēc nodomāju, ka šajā gadījumā tie uz mani neattiecas. Noteikumu nolūks bija mani pasargāt, un man likās, ka es esmu gudrāka.”

Elders Filipss dalījās stāstā par kādu gadījumu, kad viņš paņēma savu vecāko dēlu Oliveru līdzi uz savām ieplānotajām baznīcas sanāksmēm, lai ļautu sievai atpūsties. Tas nebija milzīgs upuris, taču viņš zināja, ka viņa sievai ir nepieciešama šāda kalpošana. Tas viņam mācīja, ka mums visiem ir jāpieliek savas vislabākās pūles. Viņš teica: „Ja jūs pieliksiet visus spēkus, Kristus šos centienus vairos. Kad jūs noliekat savu nepilnīgo upuri pie Viņa kājām, kas ir līdzīgs maizes klaipu un zivju nepietiekamajam daudzumam Jaunajā Derībā, Viņš ne tikai vairo jūsu upuri, lai tas būtu pietiekams, bet arī savāc pārpalikumus, lai nekas neietu zudumā.”

Elders Renlands aprakstīja pārgājienu Islandē, kurā devās kopā ar savu ģimeni pa taku, kas bija iezīmēta ar tā sauktiem piramidāliem akmeņu krāvumiem ceļa malā. Izmantojot šos akmeņu krāvumus kā ceļa rādītājus, viņš skaidroja, kā mēs varam iet pa metaforisku māceklības ceļu savā dzīvē.

Norāde Nr. 1. Ziniet, kas jūs esat un kam jūs piederat. — Elders Renlands atgādināja klātesošajiem, ka „jūs esat Dieva, mūsu Debesu Tēva, bērni. Jums piemīt dievišķa daba un mūžīga sūtība, un Dievs, jūsu Debesu Tēvs, jūs mīl. Kad mēs to aizmirstam, mēs sākam novirzīties no sava ceļa. Kad mēs aizmirstam to, kas mēs esam un kam mēs piederam, mums draud briesmas.”

Norāde Nr. 2. Paši ziniet, ka Jēzus ir Glābējs. — Stāstot par kādu pieredzi pēc cunami postījumiem Indonēzijā, kad cilvēki vaicāja par šīs traģēdijas iemeslu, elders Renlands pastāstīja par eldera Džefrija R. Holanda, kurš toreiz bija Divpadsmit apustuļu kvoruma loceklis, īsu komentāru. Elders Holands atgādināja viņiem par vārdiem, kas tika teikti pēc Glābēja augšāmcelšanās: „Pasakiet viņiem, ka Viņš nav šeit, Viņš ir augšāmcēlies.” Elders Renlands pēc tam sniedza līdzīgu liecību, sakot: „Es zinu, ka Jēzus Kristus dzīvo. Es to pilnīgi zinu, un, kad jūs to zināt, jūsu dzīve mainās. . . jūsu dzīve kļūst citāda.”

Norāde Nr. 3. Ziniet, ka Mormona Grāmata un Atjaunošana ir patiesa. — Elders Renlands dalījās pieredzē, kurā kāds 11 gadus vecs zēns lūdza, lai uzzinātu, vai Mormona Grāmata ir patiesa. Viņš atcerējās: „Es atceros — kamēr lūdzu Dievu, mani pārņēma ļoti silta sajūta. Tā bija prieka sajūta. Šī siltuma sajūta bija tāda, it kā man tiktu teikts: „Es tev visu laiku esmu teicis, ka tā ir patiesa.””

Norāde Nr. 4. Nolemiet pievienoties Glābējam Viņa darbā. — Runājot par somu gulētiešanas stāstu, kas viņam bērnībā tika stāstīts par kāda zemnieka, vārdā Pāvo, uzticīgo kalpošanu, elders Renlands mudināja visus kalpot. Viņš teica: „Tas Kungs nevēlas, lai mēs tikai sēdētu un justos labi par sevi, — Glābējs arī vēlas, lai mēs Viņam palīdzētu Viņa darbā.”

Norāde Nr. 5. Nelokāmi saglabājiet ticību. — Paskaidrojot, ka dzīvot tā, kā to darītu Glābējs, ne vienmēr ir viegli, elders Renlands teica: „Šī ir Viņa valstība… ja mēs par to necīnīsimies, kurš gan cits to darīs?” Pēc tam viņš citēja diženo Āfrikas līderi Nelsonu Mandelu, sakot: „Es neesmu svētais; tas ir, ja vien svētais ir grēcinieks, kas turpina censties.” Elders Renlands piebilda: „Tam vajadzētu būt īpašai un personiskai nozīmei mums katram.”

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.