Ziņu izlaidums

Elders Bednārs tiekas ar Eiropas pionieriem

Apustulis noslēdz piecu Centrāleiropas valstu apmeklējumu

„Mēs tiekamies ar svētajiem, kas veido pamatus Baznīcai, kas kalpos paaudzēm ilgi,” savā oktobra Centrāleiropas kalpošanas vizītē teica Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma loceklis elders Deivids A. Bednārs. Elders Bednārs kopā ar sievu Sjūzenu un citiem vecākajiem vadītājiem devās vizītē uz piecām valstīm: Šveici, Albāniju, Austriju, Ungāriju un Rumāniju.

Vizīte sākās 2022. gada 8. oktobrī Ženēvā (Šveicē), tiekoties ar augsta ranga Apvienoto Nāciju Organizācijas diplomātiem un pārstāvjiem no citām starptautiskām organizācijām, kas ar Baznīcu sadarbojas dažādos humanitāros projektos. Tā noslēdzās 16. oktobrī Bukarestē ar īpašiem dievkalpojumiem visiem Rumānijas pēdējo dienu svētajiem.

„Mēs jutām, ka ir pienācis laiks atgriezties un slavēt šo cilvēku uzticību un garīgo nodošanas un sniegt viņiem savu liecību,” sacīja elders Bednārs.

Albānijas pionieri

Albānijas pēdējo dienu svētie jau vairākus gadus tika gaidījuši, kad viņu valsti apmeklēs apustulis. „Man šķiet, ka pārsvarā mēs mērām izaugsmi skaitļos. Lai arī skaitļi mums nav lieli, ir jūtams [Albānijas] uzticamo svēto spēks. Covid-19 izraisīta nošķirtība mums ir bijis liels izaicinājums, tāpēc tagad ir liels prieks atkal visiem sanāk kopā,” skaidroja elders Bednārs, atrodoties Tirānā, kas vienlaikus ir Albānijas galvaspilsēta un arī lielākā pilsēta.

„Lai būtu par pionieri, vairs nav vienatnē jāstumj roku ratiņi,” teica māsa Bednāra. „Viss, kas jums ir nepieciešams, ir nelokāma ticība. Jo īpaši šajā reģionā, kur Baznīcas locekļu skaits ir ļoti mazs.”

2022. gada 11. oktobrī Tirānā tika rīkota īpaša sanāksme misionāriem, kas kalpo Albānijā, Kiprā, Grieķijā, Kosovā un Ziemeļmaķedonijā, un Baznīcas locekļi vakarā piepildīja konferences zāli uz vakara svētbrīdi.

Albānijas (Tirānas) staba prezidents Jetmirs Husi (Jetmir Hysi) pastāstīja, ka Baznīca šogad atzīmē svarīgu gadadienu. Misionāri šajā valstī pirmo reizi ieradās 1992. gada jūnijā.

„Baznīca šeit ir pastāvējusi apmēram 30 gadus. Mums ir jauni vīrieši un [jaunas] sievietes, kas tagad precas un veido savas ģimenes. Tā kā mūsu Baznīcā jau sāk parādīties locekļi otrajā paaudzē,” stāstīja prezidents Husi.

Dorjana un Eralds Veliu bija pirmais albāņu pāris, kas apprecējās templī. Viņi uz savu kāzu ceremoniju devās uz Frankfurti, Vāciju, 2005. gada 3. augustā. Šobrīd viņi Baznīcā audzina divus bērnus.

„Mēs pārāk neaizdomājamies par to, ka esam pionieri, jo ir daudzi cilvēki, kas Baznīcas dzīvē ir iesaistījušies un tās labā darījuši daudz vairāk nekā mēs,” atklāja Eralds Veliu, kurš staba prezidijā kalpo kā padomnieks. „Kad cilvēki jautā, ko īsti nozīmē būt par Baznīcas locekli, mēs atbildam, ka mēs cenšamies būt kā bākas – mazs gaismas stariņš, kas rāda ceļu citiem.”

Šobrīd 2023. gadam tiek plānotas svinības par godu Baznīcas izveidošanai Albānijā.

„Es domāju, ka mūs šeit sagaida gaiša nākotne. Un mēs izmantosim jūsu ticību Glābējam kā spēcīgus pamatus turpmākai darbībai,” atzīmēja elders Bednārs.

Īpaša uzmanība nākamajai paaudzei

Baznīcai Centrāleiropā turpinot augt, vecākie vadītāji vislielāko kalpošanas uzmanību pievērsa jauniešiem un jauniem pieaugušajiem jeb nākamajai paaudzei.

Vīnē (Austrijā) elders Bednārs īpašā tikšanās reizē ar padsmitgadniekiem un viņu vadītājiem apsprieda jaunās „Jauniešu spēkam” vadlīnijas.

„Galvenais vēstījums, ko šodien sadzirdēju, ir tas, ka Jēzus un Dievs ir ar mums ikreiz, kad mums tas ir nepieciešams,” stāsta Jakobs Huss – jaunietis no Austrijas.

Māsa Bednāra pastāstīja, ka viņai bijis prieks apmeklēt Vīni reizē, kad ir izziņota jauna tempļa celšana pilsētā.

Citā pasākumā piedalījās Kumoras akadēmijas audzēkņi no Čehijas, un šajā pasākumā jaunajiem pieaugušajiem bija iespējams uzdot apustulim jautājumus.

„Baznīcas jaunatne ir Baznīcas nākotne. Un mums šķiet ļoti svarīgi, lai mūsdienu haotiskajā un mulsinošajā pasaulē jaunieši rastu spēcīgu pamatu zem savām kājām Jēzū Kristū,” paziņoja elders Bednārs.

Tempļi Centrāleiropā

Kamēr pēdējo dienu svētie Centrāleiropā stiprina ticību, tiek realizēti plāni tempļu celtniecībai Austrijā un Ungārijā.

„Mūsu ieteikums attiecībā uz tempļiem – neuztvert tos kā ēkas, lai arī cik skaisti un iespaidīgi tie nebūtu. Svarīgākais nav ēka. Svarīgākais ir Tas Kungs, Jēzus Kristus, un kā mēs ar šajos tempļos izpildītajiem priekšrakstiem un derībām varam saistīt sevi ar Viņu,” pamācīja elders Bednārs.

„Baznīcas ceļš šeit ir tikai sācies. Lielākā daļa no mums ir pirmās paaudzes locekļi. Un es domāju, ka tāpēc, ka mūsu ir maz, mēs esam stiprāki un mēs novērtējam evaņģēlija svētības, ieskaitot templi, jo mums pašiem sava tempļa šeit vēl nav,” teica pēdējo dienu svēto pionieris Rumānijā Radu Stoika (Radu Stoica), kurš kalpo par apgabala prezidentu Brasovā.

Šobrīd Rumānijā, kas pareizticīgo tradīcijām bagāta valsts, dzīvo aptuveni 3000 pēdējo dienu svēto.

„Cilvēki tic Dievam. Viņi ir uzauguši ticībā Dievam, taču dažkārt ir grūti pieņemt izmaiņas,” sacīja prezidents Stoika, kurš Jēzus Kristus Baznīcai pievienojās deviņu gadu vecumā.

Pirms došanās atpakaļ uz Jūtu elders Bednārs noslēdza savu ceļojumu ar apmeklējumu Budapeštā (Ungārijā) un Bukarestē (Rumānijā), kur viņš tikās ar misionāriem un vietējām draudzēm.

„Evaņģēlija dāvātais prieks, mīlestība un piederības sajūta – tas bija redzams viņu sejās, un tā bija patiesi spēcīga pieredze,” secināja elders Bednārs.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.