Šis stāsts ir pieejams, pateicoties TheChurchNews.com. Tas nav paredzēts lietošanai citos medijos.
Reičela Stērzere Gibsone, Baznīcas ziņas
Brigama Janga universitātes (BJU) māszinību studentei Nadjai Devolai ir ģimene Ukrainā, un viņa lūdza pēc iespējas kaut kādā veidā palīdzēt tur esošajiem cilvēkiem.
Nesen viņai šāda iespēja radās, kad viņa pievienojās studentu un profesoru grupai no BJU, Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas sponsorētās universitātes, ārzemju studiju braucienā uz Poliju, lai kalpotu Ukrainas bēgļu centros. „Es esmu bezgala pateicīga, ka man, pateicoties BJU, tika sniegti resursi un iespēja piedalīties šajā projektā,” teica Devola BJU 13. jūnija ziņu izlaidumā.
Devola, kura pa pusei ir ukrainiete un brīvi runā krieviski, kalpoja par tulku grupai, kamēr tā sniedza medicīnisko palīdzību, pasniedza nodarbības par veselību un labklājību, kā arī ziedoja tūkstošiem dolāru vērtas medicīnas preces.
Sēklas šī gada ceļojumam tika iesētas pirms gada, kad Medmāsu koledžas asociētā dekāne Džūlija Valentīna un Medmāsu koledžas profesore Leslija Mailza kopā ar citu medmāsu studentu grupu palīdzēja ukraiņu bēgļiem Varšavā, Polijā.
Sociālo tīklu ierakstā par studiju braucienu uz ārzemēm Valentīna pagājušajā gadā rakstīja, ka BJU studenti apliecināja Medmāsu koledžas moto „apgūsti dziedināšanas mākslu”.
„Šo izmisumu, šausmas, izturību, līdzjūtību un cerību nav iespējams aprakstīt vārdiem,” viņa ierakstīja Twitter dienā, kad viņas grupa bija sniegusi aprūpi bēgļiem 20 stundu garumā.
Neilgi pēc tam Mailza un Valentīna BJU ziņu izlaidumā sacīja, ka ir apņēmušās turpināt palīdzēt ukraiņu bēgļiem. „Šīs nav beigas, un vajadzība pēc humānās palīdzības ir ārkārtīgi liela,” 2022. gadā sacīja Valentīna.
Ar Devolas un dažu citu BJU studentu — Džedas Fulleres, Nīla Heroda un Seidijas Klārkas — palīdzību tika izveidota bezpeļņas organizācija „Vienotība Ukrainai”, lai atbalstītu ukraiņu skolotāju izveidotā kultūras un izglītības centra Jednosc centienus palīdzēt bēgļiem.
„Mēs izveidojām Vienotību, jo vēlamies, lai šie ukraiņu skolotāji un viņu skola attīstītos,” paskaidroja Devola. „Viņi palīdz sievietēm un bērniem, kuru dzīve ir apgriezusies kājām gaisā, un mēs vēlamies, lai viņi gūtu panākumus.”
Šī gada ārvalstu studiju grupa kopā ar Valentīnu un Mailzu lielu daļu laika pavadīja, sniedzot palīdzību un pasniedzot nodarbības Jednosc centrā. Tā mācīja nodarbības par to, kā tikt galā ar stresu, trauksmi un psiholoģiskām traumām, kā arī sniedza medicīnisko pamatpalīdzību, pārbaudot dzīvībai svarīgos rādītājus, sniedzot individuālu atbalstu un piegādājot medicīniskās preces.
Sociālo tīklu ierakstā 18. maijā Valentīna kopīgoja fotoattēlu ar BJU studentu, kurš aci pret aci sarunājās ar kādu bēgli. „Kalpošana „katram atsevišķi”. … Ir tik daudz vajadzību, tomēr ir svarīgi sniegt atbalstu katram individuāli,” viņa rakstīja.
Nesenā BJU absolvente Brenna Vilkinsone, kura strādāja par tulku bēgļu centrā, BJU ziņu izlaidumā teica: „Es esmu ieguvusi dziļāku cieņu un redzējumu attiecībā uz cilvēka dzīvību.”
Vilkinsone atcerējās sarunu ar kādu māti, kura stāstīja par traumu, ar ko bija jātiek galā viņas dēlam tāpēc, ka viņš tika spiests pamest savu valsti.
„Es viņu palūdzu pastāstīt vairāk, lai pārliecinātos, ka esmu viņu pareizi sapratusi, jo viņa teica, ka viņas mazais zēns bija redzējis apšaudes un sprādzienus. Viņa uz mani paskatījās un teica: „Labi.””
Vilkinsone sacīja, ka viņas pieredze BJU, tostarp nesenās studijas ārzemēs, ir palīdzējušas viņai pievērsties tam, ko viņa var darīt citu, ne tikai savā labā.
Devola teica, ka ceļojums uz Poliju ir viņu motivējis izrādīt kristīgu mīlestību un sniegt dziedināšanu viņas turpmākajā medmāsas karjerā. „Traģēdiju ir daudz, taču, darot šo darbu, mēs vairāk pievērsāmies nevis traģēdijai, bet gan cilvēka gara spēkam, kā arī pienākumam palīdzēt, jo mēs esam cilvēki un to darīt ir pareizi.”