Ziņu izlaidums

Baznīca atzīmē 10 gadu sadarbību ar UNICEF

UNICEF USA vadītāji apmeklē Baznīcas humānās palīdzības vietas Soltleiksitijā

Ceturtdien, 2023. gada 12. janvārī, UNICEF USA vadītāji apmeklēja Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas humānās palīdzības vietas Soltleiksitijā, Jūtā. UNICEF un Baznīca atzīmē desmit gadu sadarbību, lai palīdzētu trūcīgiem bērniem visā pasaulē.

Delegāciju Baznīcas galvenajā pārvaldē uzņēma augstākā līmeņa Baznīcas vadītāji un Labklājības un pašpaļāvības pakalpojumu departaments. Trešdienas vakarā viņi piedalījās vakariņās Tempļa skvērā kopā ar elderu Geriju E. Stīvensonu no Divpadsmit apustuļu kvoruma, prezidējošo bīskapu Džeraldu Kosē, Palīdzības biedrības vispārējo prezidenti Kamillu N. Džonsoni un Bleinu P. Maksfīldu, labklājības un pašpaļāvības pakalpojumu izpilddirektoru.

„Mēs paužam pateicību par ilggadējo sadarbību ar UNICEF USA. Viņu darbs — rūpēties par neaizsargātiem bērniem un viņu ģimenēm visā pasaulē — precīzi saskan ar Baznīcas pasaules mēroga centieniem nodrošināt bērnus agrā bērnībā ar uzturu. Mēs cenšamies sekot Kristus atgādinājumam — mīlēt savu tuvāko un kalpot tam,” teica bīskaps Kosē.

„Mēs priecājamies par iespēju sadarboties ar UNICEF USA, lai palīdzētu bērniem nodrošināt labāku uzturu un veselību,” teica prezidente Džonsone.

„Es esmu ļoti pārsteigts par visu, ko mēs redzējām,” sacīja Maikls Nainhaiss, UNICEF USA prezidents un izpilddirektors, savas pirmās vizītes laikā Soltleiksitijā. Nainhaiss ir no Ņujorkas.

„Jūs esat ne tikai laba darītāji. Jūs patiešām esat aicināti šo darīt un, manuprāt, ticīgu cilvēku aicināšana šim darbam padara viņus vēl apņēmīgākus,” teica Nainhaiss.

Šerona Jūbenka, Baznīcas pasaules mēroga humānās palīdzības direktore, vadīja ekskursijas UNICEF USA vadītājiem pa Humānās palīdzības centru un Labklājības laukumu.

„Es ceru, ka jūs ievērosiet trīs lietas,” māsa Jūbenka stāstīja grupai. „Es ceru, ka jūs ievērosiet pierādījumus cilvēku centieniem ar kādu praktisku darbību īstenot savu ticību Jēzum Kristum. Es ceru, ka jūs ievērosiet godbijību pret cilvēka dvēseli, ikvienu cilvēku, neatkarīgi no viņa piederības ticībai, tradīcijām vai politiskās pārliecības. Un es ceru, ka jūs redzēsiet šeit valdošo noskaņojumu, kas — kalpojot brīvprātīgi, bez atalgojuma un atmetot savtīgumu — nāk par labu sociālajai dzīvei un cilvēka dvēselei.”

UNICEF USA vadītāji tikās arī ar prezidējošo Baznīcas bīskapību Tempļa laukumā.

„Manuprāt, mēs varam patiesi efektīvi strādāt kopā ar Baznīcu vairākās jomās, un viena no tām ir vakcīnas,” paskaidroja Nainhaiss. „Un vēl viena joma ir uzturs. Mūsdienās visā pasaulē vērojama milzīga bērnu uztura krīze.”

Sadarbības vēsture

2013. gadā Jēzus Kristus Baznīca sniedza UNICEF atbalstu ar vakcīnām Jordānijā. 2014. gadā Baznīca pievienojās partneru koalīcijai, lai sniegtu atbalstu mātes un jaundzimušā stingumkrampju izskaušanas programmām.

Baznīca ir atbalstījusi 10 miljonu sieviešu ar vakcīnu, kas pasargā mātes un jaundzimušos no stingumkrampjiem, palīdzot samazināt no 50 līdz 12 to valstu skaitu, kurās tas bija liels slogs.

2015. gadā tika dibinātas pirmās ārkārtas partnerattiecības, lai atbalstītu bēgļus Eiropā. Vairāk nekā 115 000 bērnu ir sniegts atbalsts, pateicoties partnerībai „Mācīšanās dzīvei”, kas 2018. gadā tika uzsākta Kongo Demokrātiskajā Republikā, Kenijā, Sudānā un Ugandā. 2021. gadā Baznīca pievienojās pasaules mēroga Covid-19 vakcīnu izplatīšanas centieniem.

„Kopš tā laika mēs visā pasaulē esam piegādājuši 1,8 miljardus vakcīnu un palīdzējuši varbūt ne pilnībā izbeigt Covid krīzi, bet noteikti to padarīt daudz vieglāk kontrolējamu,” piebilda Nainhaiss.

Turklāt Baznīca pagājušajā gadā piedalījās UNICEF pasaules mēroga programmā „No Time to Waste”, lai ārstētu bērnus, kuri cieš no nepietiekama uztura, un lai novērstu šo problēmu.

„Šie globālie centieni ir saskaņoti ar Baznīcas Palīdzības biedrības misiju — atvieglot ciešanas, tostarp bērniem, kuri cieš no nepietiekama uztura,” sacīja prezidente Džonsone. „Mēs paužam savu mīlestību bērniem visā pasaulē un esam apņēmušies strādāt, lai palīdzētu apkarot dzīvībai bīstamos nepietiekama uztura veidus un nodrošināt veselīgāku un laimīgāku dzīvi maziem bērniem.”

„Nav labākas organizācijas par UNICEF, kas dodas uz grūtāk aizsniedzamām vietām un paliek tur uz visilgāko laiku, lai pārliecinātos par to, ka visneaizsargātākajiem bērniem ir pieejamas visnepieciešamākās lietas,” piebilda māsa Jūbenka. „Vietās, kur Baznīcai nav daudz sanāksmju namu, biroju vai kravas automašīnu, UNICEF ir priekšā un jūsu apņemšanās ir tur palikt. Un, manuprāt, mēs esam redzējuši tā ietekmi.”

„Es esmu redzējis, kā Baznīca šodien patiešām īsteno Jēzus misiju — būt par Viņa rokām un kājām savās kopienās, lai pēc tam palīdzētu visai pasaulei,” secināja Nainhaiss.

„Baznīcas galvenā prioritāte ir sniegt palīdzību pasaules mērogā tiem, kas cieš no pieaugošā bada un nepietiekamā uztura,” sacīja Maksfīlds. „Mūsu ieguldījums un sadarbība ar UNICEF USA palīdz visneaizsargātākajiem bērniem un mātēm visā pasaulē.”

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.