Ziņu izlaidums

Apustulis aicina pārpludināt Zemi ar pacilājošiem vēstījumiem sociālajos mēdijos

 

Elders Deivids A. Bednārs, no Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma, aicina mormoņus pielietot sociālos mēdijus, lai piepildītu Zemi ar autentiskiem un pacilājošiem vēstījumiem.

Savā uzrunā, uzstājoties Brigama Janga Universitātes Izglītības nedēļai veltītā svētbrīdī Provo, Jūtas štatā, viņš uzsvēra interneta un it īpaši sociālo mēdiju lomu patiesības izplatīšanā. Elders Bednārs nodēvēja mūsdienas par „unikālu periodu pasaules vēsturē”, kad tiekam svētīti ar „apbrīnojamām inovācijām un arvien jauniem izgudrojumiem, kas padara iespējamu un paātrina glābšanas darbu”.

„Drīz vien jau aptuveni 40% no mūsu misionāriem visā pasaulē izmantos digitālās ierīces, lai palīdzētu cilvēkiem pievērsties un turpināt būt aktīviem,” viņš teica. „Esmu pārliecināts, ka mēs visi apzināmies, cik lielā mērā tehnoloģijas veicina ģimenes vēstures un tempļa darbu, kā arī atjaunotā evaņģēlija studijas katram individuāli un ģimenēs, paverot mums iespēju iepazīt apkārtējo pasauli un palūkoties uzto patiesi apbrīnojamos veidos.”

Elders Bednārs pieminēja baznīcas un tās locekļu nesenās iniciatīvas sociālajos mēdijos, tai skaitā, Lieldienu video Pateicoties Viņam, kas Lieldienu nedēļas laikā tika skatīts vairāk nekā piecus miljonus reižu 191 valstī un reģionos visā pasaulē.

Viņš uzskaitīja vēl citus veikumus, piemēram, kad simtiem cilvēku izmantoja tviterahaštagu #didyouthinktopray, daloties fotogrāfijās ar plakātiem, kur rakstīts, kādos brīžos viņi lūdz Dievu, tādējādi izraisot vairāk nekā 40 000 sarunu par lūgšanu nozīmi.  

Kaut arī šie un vēl citi centieni dalīties evaņģēlija vēstī, ieskaitot baznīcas vadītāju vēstījumus sociālajos mēdijos, ir atstājuši zināmu iespaidu, elders Bednārs teica, ka tas ir „labs iesākums, tomēr mazs piliens lielajā okeānā”.

„Tagad es aicinu jūs palīdzēt, lai šis piliens pāraugtu plūdos. Sākot ar šo vietu un brīdi, es mudinu jūs pārpludināt zemi ar taisnīguma un patiesības vēstījumiem — autentiskiem, pacilājošiem un cildināmiem vēstījumiem —, pavisam burtiski pārpludinot ar tiem visu zemi,” skubināja elders Bednārs. „Es lūdzu par to, kaut mūsu darbošanās neizraisītu tikai īstermiņa plūdus, kas ātri paceļas un tikpat ātri noplok.”

Elders Bednārs mudināja sanākušos būt patiesiem un konsekventiem, izmantojot sociālos mēdijus, un dalīties vienīgi tādās vēstīs, kas pacilā un iedvesmo. „Mums nevajadzētu ļauties pārspīlējumiem un izpušķojumiem vai izlikties citādiem, nekā patiesībā esam. Mūsu ziņām vajadzētu būt uzticamām un konstruktīvām. Iespēja palikt anonīmam internetā nenozīmē tiesības būt nepatiesam.”

„Mums ar saviem vēstījumiem vajadzētu censties citus iedvesmot un pacilāt, nevis apstrīdēt, iesaistīties debatēs, nosodīt vai noniecināt,” paskaidroja elders Bednārs. „Esiet drosmīgi un tieši, atbalstot un aizstāvot mūsu uzskatus, taču nekļūsiet valdonīgi un izvairieties no strīdiem. Kā mācekļiem, mums vajadzētu pielietot sociālo mēdiju kanālus kā līdzekli, caur kuru parādīt atjaunotā Jēzus Kristus evaņģēlija gaismu un patiesību pasaulei, kur valda pieaugoša tumsība un apjukums.”

Savā uzrunā elders Bednārs paziņoja arī par jaunu filmu „Meet the Mormons” (Iepazīstiet mormoņus). Šīs baznīcas producētās dokumentālās filmas pirmizrāde notiks 10. oktobrī — iepriekš izraudzītās kinozālēs ASV.

„Šī filma ir vēl viens veids, kā baznīcas locekļi var vienkārši un efektīvi dalīties savā ticībā ar ģimeni un draugiem,” viņš teica tūkstošiem sanākušo, kas bija pulcējušies Meriota centrā un pievienojušies uzrunas pārraidei tiešsaistē. „Filma „Meet the Mormons” vēsta par izplatītiem pārpratumiem attiecībā uz mūsu ticības principiem un uzsver to, kādas svētības gūstam, dzīvojot pēc Jēzus Kristus evaņģēlija.”

Filma stāsta par sešiem dažādiem pēdējo dienu svētajiem: inženieri un filantropu Bišnu Adhikari, kurš dzimis Nepālā; Kenu Niumatalolo — ASV Jūras akadēmijas galveno futbola treneri; Karolinu Munjozu Marinu — amatieri kikbokseri no Kostarikas, kura kopā ar vīru vada labdarības iestādi; Džermeinu Salivanu — izglītības konsultantu un bīskapu no Atlantas, Džordžijas štatā; Jūtas misionāru mammu Davnu Ārmstrongu un atvaļināto pulkvedi Geilu Halvorsenu — vīru, kuru 1940–tajos gados, Berlīnes avioapgādes laikā, dēvēja par „saldummetēju”.

Visi ieņēmumi no minētās filmas tiks izmantoti labdarībai.

Elders Bednārs uzsvēra, ka baznīcas locekļiem nevajadzētu pavadīt pārmērīgi daudz laika, lai nāktu klajā un dalītos ar detalizētiem vēstījumiem, kļūstot par sociālo mēdiju ekspertiem vai fanātiķiem. „Neatbilstoši izmantojot tehnoloģijas, mēs varam izšķiest pārāk daudz laika, sabojāt vai pat izpostīt pārāk daudz attiecību un sagraut vērtīgus taisnīguma modeļus. Mēs nedrīkstētu ļaut, lai labas sociālo mēdiju aplikācijas pārtrumpo vēl labākus vai pašus labākos veidus, kā pielietot mūsu laiku, enerģiju un resursus.”

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.