Tematiskais raksts

Ģimenes vēstures bibliotēka

FamilySearch sponsorē lielāko ģenealoģijas bibliotēku pasaulē — Ģimenes vēstures bibliotēku Soltleiksitijā, Jūtas štatā. Šī pasaulslavenā bibliotēka ir publiski pieejama, bezmaksas iestāde.

Bibliotēkā strādā ģenealoģijas izpētes eksperti un brīvprātīgie, kuri var pastāstīt iesācējiem, kā uzsākt ģenealoģijas izpēti, kā arī palīdzēt pieredzējušiem ģimenes vēsturniekiem atrast meklēto informāciju. Bibliotēkas darbinieki var ieteikt konkrētus informācijas avotus, atbildēt uz jautājumiem, kas saistīti ar ģeogrāfiju vai valodu, un pastāstīt, kādi pieraksti par attiecīgo vietu pieejami un kā tos izmantot. Bibliotēkā tiek piedāvātas bezmaksas nodarbības un semināri, kas notiek gan turpat uz vietas, gan tiešsaistē (tiem, kas nevar atbraukt uz Soltleiksitiju).

Bibliotēkas kolekcijā ir ziņas par vairāk nekā 3 miljardiem mirušo no vairāk nekā 100 valstīm. Šī informācija ir ietverta:
•    2,4 miljonos mikrofilmu ruļļu;
•     727 000 mikrofišu;
•    356 000 grāmatu, gadskārtējo un cita veida publikāciju;
•    vairāk nekā 4500 periodiskajos izdevumos;    
•    3725 elektroniskajos resursos.

Pakāpeniski šī informācija tiek ievietota arī FamilySearch mājaslapā. Pierakstus, kas vēl joprojām pieejami tikai mikrofilmās vai mikrofišās, var uzmeklēt caur FamilySearch katalogu. Daudzus no šiem materiāliem var aizņemties, par nelielu samaksu saņemot vietējos ģimenes vēstures centros.

Ģimenes vēstures bibliotēka ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem Jūtas štatā, katru gadu to apmeklē desmitiem tūkstošu ceļotāju. Ja plānojat paviesoties Soltleiksitijā, vairāk informācijas par Ģimenes vēstures bibliotēku meklējiet FamilySearch.org mājaslapā.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.