Ziņu izlaidums

Baznīca ziedo ievērojamus līdzekļus ANO pārtikas programmai

Prezidents Dīters F. Uhtdorfs, otrais padomnieks Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Augstākajā prezidijā, nesen apmeklēja Romu, kur Baznīcas vārdā pasniedza trīs miljonu dolāru ziedojumu Apvienoto Nāciju Pasaules Pārtikas programmas (WFP) īstenošanai. 17. jūlijā prezidents Uhtdorfs tikās ar WFP izpilddirektori Arturinu Kazinu (Ertharin Cousin). Saziedotā nauda tiks izmantota, lai nodrošinātu pārtiku bēgļiem un bez pajumtes palikušajiem ļaudīm Kamerūnā, Čadā un Sīrijā.

Zinot, ka visā pasaulē šobrīd ir 65 miljoni bēgļu, Baznīca ir apņēmusies atvieglot viņu slogus, palīdzot bada cietējiem.

„Es pasniedzu jums šo Pasaules Pārtikas programmas īstenošanai paredzēto čeku [visu Baznīcas locekļu] vārdā. Mēs varam ziedot šo summu, pateicoties vispasaules Baznīcas locekļu dāsnajiem ziedojumiem. Viņu kopīgā apņemšanās — ne vien runāt, bet kaut ko darīt lietas labā — beigu beigās ienesīs pozitīvas pārmaiņas Dieva bērnu dzīvē,” teica prezidents Uhtdorfs.  

Savas Eiropas vizītes laikā prezidents Uhtdorfs apciemoja divas Atēnu tuvumā esošas bēgļu nometnes. Katoļu palīdzības dienesta pārstāvis izrādīja viņam Pireju nometni netālu no Atēnām, kur palīdzību gūst aptuveni 1300 bēgļu. Starptautiskās glābšanas komitejas pārstāvji uzaicināja apustuli arī uz Eleonas bēgļu nometni, kurā mājvietu raduši vairāk nekā 2400 ļaudis.

Labdarības organizācija „LDS Charities” ir Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas humānā organizācija, kas sadarbojas ar Katoļu palīdzības dienestu un Starptautisko glābšanas komiteju, palīdzot bēgļiem Eiropā un citviet pasaulē.

Šis ir jau trešais gads, kad Baznīcas labdarības organizācija sadarbībā ar ANO palīdz bada cietējiem. Pagājušogad Baznīca palīdzēja paēdināt ļaudis, kuri cieta no sausuma izraisītās neražas Etiopijā. 2014. gadā Baznīca palīdzēja paēdināt tos, kuri bija cietuši Ebolas vīrusa uzliesmojuma laikā.

Šobrīd pasaulē ir aptuveni 795 miljoni izsalkušo, un ik dienu vismaz viens no deviņiem cilvēkiem nedabū paēst. Katrs otrais planētas iedzīvotājs cieš no nepietiekama uztura izraisītām problēmām. Pasaules Pārtikas programma ir lielākā humānā aģentūra, kas apkaro badu visā pasaulē. Tā apgādā ļaudis ar pārtiku ārkārtas situācijās un sadarbojas ar vietējiem iedzīvotājiem, lai uzlabotu uztura kvalitāti un palīdzētu vietējai sabiedrībai atgūties. Pateicoties Pasaules Pārtikas programmai, ik gadu palīdzību saņem aptuveni 80 miljoni cilvēku 80valstīs.

Kā vēsta pasaules vadītāju apstiprinātie ilgtspējīgas attīstības mērķi, WFP ir apņēmusies līdz 2030. gadam izskaust badu visā pasaulē. 

Prezidents Uhtdorfs:

„Pagājušajā nedēļā man bija iespēja apciemot vairākas bēgļu nometnes Grieķijā. Šīs nometnes ir pārpildītas ar mūsu līdzcilvēkiem — Dieva bērniem, kuriem nepieciešama mūsu palīdzība. Tiekoties ar šiem ļaudīm, es atcerējos pats savu bērnības pieredzi.
Būdams vēl bērns, es ieceļoju Vācijā kā bēglis. Man bija četri gadi, un pasaules karš bija pusē. Mums nebija pilnīgi nekā. Mums bija jāpaļaujas uz citu cilvēku palīdzību.
Ierodoties Vācijas pilsētā Cvikavā, mēs uzgājām šo Baznīcu. Kaut arī mēs visi bijām vācieši, mēs joprojām bijām bēgļi. Tā notiek vēl arvien — kara vai citu traģisku apstākļu dēļ daži kļūst par bēgļiem paši savā valstī.
Atceros, ka daži cilvēki mums palīdzēja, kamēr citi noskatījās uz mums no augšas. Daži domāja, ka mēs pievienojamies Baznīcai tikai tādēļ, ka vēlamies laicīgu palīdzību. Šķiet, ka tādas domas var ienākt prātā jebkuram. Mums vienkārši ir jāsaprot, ka bieži vien cilvēkos slēpjas daudz vairāk, nekā mums šķiet. Un svarīgāk par visu citu ir tas, ka Dieva ieceres ietvaros mēs visi esam brāļi un māsas.
Es lūdzu, kaut mēs parūpētos par to cilvēku vajadzībām, kuri nespēj parūpēties par sevi paši! Var gadīties, ka viņi nāk no citām valstīm, bet var gadīties arī, ka viņi mājo mūsu pašu valstī, draudzē, apkaimē vai pat ģimenē. Esiet vienmēr gatavi kristīgi palīdzēt un atbalstīt! Pasniegsim roku tiem, kam nepieciešama palīdzība, un palīdzēsim citiem kļūt pašpietiekamiem un spējīgiem pašiem parūpēties par savām vajadzībām!”

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.